Życzenia biskupowi nominatowi złożył przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, abp Stanisław Gądecki.

"W imieniu Konferencji Episkopatu Polski witam w gronie polskich biskupów" - napisał hierarcha.

Abp Gądecki przypomniał, że "episkopat to 1050 lat wielkiej historii, która nierozerwalnie związana jest z historią naszej ojczyzny". 

"Przed Kościołem w Polsce stoją nowe wyzwania. Potrzebujemy pasterzy odważnych i roztropnych, głęboko wierzących w działanie Ducha Świętego i jednocześnie mocno stąpających po ziemi. Pełnych miłości do Chrystusa i Kościoła oraz pełnych pasji w przepowiadaniu i szukaniu tych, którzy pobłądzili na manowcach życia"

- napisał przewodniczący Episkopatu.

Zapewnił nominata o modlitwie całego polskiego Kościoła, a jego posługę powierzył wstawiennictwu Pani Jasnogórskiej - Królowej Polski. 

Ks. Adam Piotr Bab urodził się 30 grudnia 1974 r. w Lublinie. W latach 1993-1999 odbywał formację w Seminarium Duchownym w Lublinie. Święcenia kapłańskie przyjął 22 maja 1999 r.

W latach 1999-2000 był wikariuszem parafii Niepokalanego Poczęcia w Lublinie.

Następnie podjął studia specjalistyczne na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II, uzyskując w 2005 r. doktorat z katechetyki. Podczas studiów specjalistycznych pełnił posługę duszpasterską w Centrum Duszpasterstwa Młodzieży mieszczącego się przy kościele rektoralnym pw. Ducha Świętego w Lublinie. Od 2002 r. jest diecezjalnym koordynatorem pielgrzymek na Światowe Dni Młodzieży.

W latach 2005-2010 był rektorem kościoła Ducha Świętego w Kraśniku. W latach 2010-2014 był proboszczem w Końskowoli i dekanalnym wizytatorem religii.

Od 2014 r. jest proboszczem parafii św. Józefa w Lublinie. Pełni jednocześnie funkcję wikariusza biskupiego ds. młodzieży. Należy do Kolegium Konsultorów archidiecezji lubelskiej i jest konsultorem Rady ds. duszpasterstwa młodzieży KEP. Zna język angielski