W środę wieczorem TVP wyemitowała film Sylwestra Latkowskiego „Nic się nie stało”, w którym opisano kulisy działania Krystiana W., ps. Krystek określanego przez media „łowcą nastolatek”. Latkowski przywołał zeznania nastolatek, które opisywały gwałty i molestowanie.  Film "Nic się nie stało" opowiada o zjawisku pedofilii, koncentrując się głównie na sprawie pomorskiego lokalu Zatoka Sztuki, w którym miało dochodzić do wykorzystywania seksualnego nieletnich. Klub ten odwiedzali liczni celebryci.


 
Śledztwo w sprawie "Krystka" ruszyło 2015 roku, gdy 14-letnia Anaid z Gdańska rzuciła się pod pociąg po tym, jak wyznała swojej koleżance, że została zgwałcona.  W wyniku śledztwa okazało się, że "Krystek" wielokrotnie zaczepiał nieletnie dziewczyny, a niektóre wielokrotnie gwałcił. Wyszło też na jaw, że "Krystek" działał bezkarnie przez wiele lat na terenie Trójmiasta, Pucka, Wejherowa i Władysławowa. Latkowski opisał kulisy działania mężczyzny, dramat dziewcząt oraz młodych kobiet.

Ale jeszcze kilka lat temu wielu celebrytów apelowało o ratowanie "Zatoki Sztuki". Akcję "Ratujmy Zatokę Sztuki" wsparli swoimi nazwiskami między innymi: reżyser Marek Koterski, który fotografował się z plakietką "Tak dla Zatoki" i jego syn "Misiek", aktorzy: Paweł Małaszyński, Jerzy Kryszak, Wiktor Zborowski, Marcin Perchuć. W akcję poparcia włączyły się także m.in. Magdalena Cielecka i Grażyna Wolszczak i Justyna Steczkowska, jak również Adam "Nergal" Darski. 

Akcja "ratowania Zatoki Sztuki" była też komentowana w mediach społecznościowych przez samą "Zatokę Sztuki". 26 sierpnia 2015 roku na profilu "ratujemy_zatoke_sztuki" pojawiło się zdjęcie, podpisane:

Zatoka jak magnez, przyciąga piękne kobiety. Tym razem kilka pięknych modelek postanowiło wesprzeć Zatokę. Dzięki!

(pisownia oryginalna)

 

"Modelek? Czy aby pełnoletnich?" - zwraca uwagę jedna z internautek. "Boże, jakie młodziutkie" - dodaje inna. Rzeczywiście, trzeba przyznać, że nie wszystkie dziewczyny, które przedstawiono na zdjęciu, wyglądają jakby były pełnoletnie, a do tego przedstawiono je w roli "wspierających klub" modelek.