Pedofilia równa i równiejsza?

  

Film Sylwestra Latkowskiego to kolejny, po filmach Sekielskich, mocny głos w dyskusji na temat pedofilii. Tym razem autor prześwietlił środowisko celebrytów. Po reakcjach części z nich doskonale widać, że bardziej troszczą się o swój wizerunek niż pokrzywdzone dzieci.

Oczywiście samo zrobienie zdjęcia w lokalu nie czyni z nikogo kryminalisty, ale trudno uciec przed pytaniami o wspieranie przybytku o wątpliwej reputacji czy udawanie, że nikt o niczym nie wiedział. Niektórzy lekceważą film Latkowskiego, bo niby nie mówi nic nowego. Jednak chodzi o to, by problem pedofilii prześwietlić w możliwie najszerszym ujęciu. Niedobrze byłoby, gdyby po dokumencie pozostało wrażenie „polowania na celebrytów”. Pytanie, czy im samym będzie zależało na podobnym oczyszczeniu, jakiego domagali się w stosunku np. do środowiska duchownych, czy zwycięży podwójna moralność.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts