Kandydat idealny

  

W polskiej polityce wszystko zmienia się teraz szybciej, więc brakuje czasu na solidne analizy. Dlatego często trzeba się kierować raczej intuicją niż danymi. A tymczasem obraz nowej konfiguracji na scenie politycznej staje się coraz ciekawszy. Rafał Trzaskowski tuż po starcie w wielu badaniach wysforował się na drugie miejsce.

Nieźle, ale patrząc na sam wynik, więcej w nim zapowiedzi katastrofy jego formacji niż potencjalnego sukcesu. Poparcie dla kandydata KO jest dwa do trzech razy mniejsze niż dla Andrzeja Dudy, a czasu na kampanię jest bardzo mało. Poza tym główny cel startu Trzaskowskiego – wejście do drugiej tury – osiągnięty jeszcze nie został. Różnica między jego poparciem a np. Szymona Hołowni jest niewielka i nie dałbym sobie uciąć ręki, kto wygra. I rzecz najważniejsza: Trzaskowski z potężnym obciążeniem związanym ze wspieraniem radykalnych organizacji lewicowych i fatalnymi rządami w Warszawie, a przede wszystkim agresją werbalną ma najmniejsze szanse spośród liczących się kandydatów, by pokonać Andrzeja Dudę. Uratuje PO, ale okrojoną o nową partię Hołowni. Czego więcej może jeszcze oczekiwać od opozycji Jarosław Kaczyński? Jak to mówią, chłop śpi, a w polu mu samo rośnie.

 


Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts