Z OSTATNIEJ CHWILI

Żużlowcy Motoru Lublin drużynowymi mistrzami Polski • • •

Wielkopolska: Sprzęt ochronny dla szpitali

Do wielkopolskich szpitali trafi kolejna partia sprzętu ochronnego w ramach wsparcia placówek przez samorząd województwa wielkopolskiego. Zakup sprzętu jest finansowany z funduszy unijnych w ramach wielkopolskiego regionalnego programu operacyjnego.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu poinformował, że dziś do wielkopolskich placówek trafia blisko 230 tys. sztuk środków ochrony osobistej i ponad 6 tys. litrów płynu do dezynfekcji rąk.

Pomoc, realizowana w ramach wsparcia placówek przez samorząd województwa, trafia do Wojewódzkich Szpitali Zespolonych w Kaliszu, Koninie i Lesznie, Szpitala Wojewódzkiego w Poznaniu, Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Poznaniu, Wielkopolskiego Centrum Ratownictwa Medycznego w Koninie, do Szpitala Specjalistycznego w Pile, Wielkopolskiego Centrum Onkologii, Wielkopolskiego Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii i do SZOZ nad Matką i Dzieckiem w Poznaniu.

"Tym razem środki ochrony osobistej to w szczególności: blisko 158 tys. masek FFP2, FFP3 oraz chirurgicznych, 7420 kombinezonów ochronnych oraz 62 tys. rękawiczek lateksowych” – podał urząd marszałkowski.

Już w połowie kwietnia w ramach marszałkowskiej dostawy 500 tys. maseczek chirurgicznych i 80 tys. maseczek FFP2/N95 trafiło do szpitala zakaźnego przy ul. Szwajcarskiej w Poznaniu, a także szpitali wojewódzkich w Poznaniu, Koninie, Kaliszu i Lesznie oraz do szpitala powiatowego w Pile. Placówki wojewódzkie otrzymały wtedy także 8 tys. przyłbic.

Zakup sprzętu ochronnego sfinansowany został z funduszy unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Wielkopolskiego na lata 2014-2020.

Według ostatnich danych w woj. wielkopolskim zanotowano do tej pory 1915 przypadków zakażeń koronawirusem. Zmarło 141 osób, a 838 wyzdrowiało.

 

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Wielkopolska #koronawirus

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo