Film Sylwestra Latkowskiego "Nic się nie stało", w którym opisano kulisy działania Krystiana W., ps. Krystek określanego przez media "łowcą nastolatek", a także sopockiej Zatoki Sztuki, wywołuje duże emocje. Wezwani do tablicy przez Latkowskiego odpowiadają, domagając się sprostowań lub informując o pozwach. My przypomnieliśmy z kolei dziś pewną akcję. Jeszcze kilka lat temu bowiem w obronie tego lokalu stanęło wielu polskich celebrytów.

Akcję "Ratujmy Zatokę Sztuki" wsparli swoimi nazwiskami między innymi: reżyser Marek Koterski, który fotografował się z plakietką "Tak dla Zatoki" i jego syn "Misiek", aktorzy: Paweł Małaszyński, Jerzy Kryszak, Wiktor Zborowski, Marcin Perchuć.

Jeden z wspomnianych aktorów - Wiktor Zborowski - zamieścił na Facebooku oświadczenie, w którym tłumaczy swój udział w tej akcji.

[polecam:https://niezalezna.pl/330717-burza-wokol-nic-sie-nie-stalo-wywolani-do-tablicy-przez-latkowskiego-celebryci-odpowiadaja]

Kilka lat temu wystąpiłem w Zatoce Sztuki razem z kilkorgiem koleżanek i kolegów w koncercie piosenek Wojtka Młynarskiego. Wojtek prowadził ten koncert. Rzeczywiście napisałem „Tak dla Zatoki Sztuki” pod swoim zdjęciem. Gdybym wiedział wtedy jak paskudne rzeczy tam się działy, nie napisałbym i nie wystąpił. Tyle prawdy

- napisał aktor na Facebooku.