Od minionej niedzieli zwiększyły się limity wiernych, którzy mogą uczestniczyć w mszach św. i nabożeństwach w świątyniach. Polska powoli wychodzi ze stanu epidemii koronawirusa, zachowując jednak wciąż wiele potrzebnych ograniczeń. 

W ostatnich tygodniach niemal cała aktywność Kościoła przeniosła się do świata mediów, za pośrednictwem których wierni mogli uczestniczyć w transmisjach telewizyjnych i internetowych mszy św. oraz różnego rodzaju nabożeństw. O potrzebie odbudowy tkanki Kościoła mówił w środę w Telewizji Republika ks. prof. Paweł Bortkiewicz z Towarzystwa Chrystusowego.

- Sądzę, że musimy bardzo poważnie w tej chwili współdziałać z obu stron - to znaczy ze strony hierarchów, kapłanów, biskupów z drugiej strony wiernych świeckich, żeby tę tkankę odbudować i zrozumieć, że potrzebujemy siebie nawzajem. W tej wspólnocie żywej potrzebujemy żywego Boga i to właśnie w takiej wspólnocie żywy Bóg jest nam dany. Musimy odbudowywać tę rzeczywistość, rozumiejąc analogicznie, że potrzeba odbudowy innych sektorów życia społecznego, edukacyjnego, przemysłowego, gospodarczego. Potrzebujemy w takim samym stopniu odbudowy tkanki życia religijnego - powiedział duchowny.

Zobacz całą rozmowę z ks. prof. Pawłem Bortkiewiczem.