"Wszyscy jesteśmy poszkodowani przez pandemię, ale nie mamy wątpliwości, na kogo w tym czasie spadła największa odpowiedzialność za nasze zdrowie i bezpieczeństwo. Dlatego organizując tę społeczną akcję, w ten sposób chcielibyśmy podziękować medykom za ich pracę. Wierzymy, że wirus przeminie, życie wróci do normy, a rodzinne spotkanie w teatrze, po kilku trudnych miesiącach będzie przyjemnym i zasłużonym powrotem do tej normalności"

– wyjaśnił dyrektor teatru Wojciech Brawer.

Szef łódzkiej sceny zadeklarował, że Teatr Arlekin również ufunduje pulę zaproszeń w ramach prowadzonej akcji. Jednym z pierwszych fundatorów, który weźmie udział w przedsięwzięciu, jest Okręgowa Izba Lekarska w Łodzi. Zakupi ona sto "Biletów dla medyka".

Zainaugurowana akcja polega na kupowaniu w cenie 18 zł otwartych biletów obowiązujących do 31 marca 2021 r. na dowolnie wybrane przedstawienie w Arlekinie z dziecięcego repertuaru. Po zakupie wejściówki poprzez serwis bilety24.pl, należy przesłać na adres: biletdlamedyka@teatrarlekin.pl oświadczenie, którego treść znajduje się w regulaminie akcji na stronie teatru.

Sprzedaż "Biletów dla medyka" będzie trwała do 31 sierpnia br., a po jej zakończeniu wszystkie zebrane w ten sposób wejściówki zostaną przekazane trzem grupom zawodowym – lekarzom, ratownikom i pielęgniarkom poprzez działające w Łodzi organizacje zrzeszające te środowiska. Zaproszenia będzie można zrealizować w nowym sezonie, po otwarciu teatru i ogłoszeniu repertuaru.