Trump w ostrych słowach skrytykował Chiny: „Doprowadzili do masowego światowego zabójstwa!”

Donald Trump nie ustaje w krytyce Chin i Światowej Organizacji Zdrowia w związku z rozprzestrzenianiem się pandemii koronawirusa. Po wczorajszym liście skierowanym do dyrektora WHO, dziś Trump w ostrych słowach kolejny raz ocenił postawę Chin. - Niekompetencja Chin, i nic innego, doprowadziła do masowego, światowego zabójstwa! - napisał amerykański prezydent na Twitterze.

Donald Trump
Fot. Aleksiej Witwicki

Trump bardzo często oskarża ostatnio Chiny o niewłaściwą reakcję na wybuch pandemii. Powtarza też jak wielu naukowców, że koronawirus pochodzi z laboratorium Instytutu Wirusologii w Wuhanie.

Wczoraj amerykański prezydent napisał list do dyrektora generalnego Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) Tedrosa Adhanoma Ghebreyesusa, w którym zapowiedział, że wstrzyma na stałe zamrożone czasowo płatności USA na rzecz WHO, jeśli nie przestanie ona działać w myśl interesów Chin.

Ostatnie wyniki sondaży wskazują na to, że wśród Amerykanów rośnie niechęć do Chin. Z badania Pew Research Center przeprowadzonego pod koniec kwietnia wynika, że blisko dwie trzecie respondentów źle postrzega Chiny - o 20 pkt. więcej niż na początku kadencji Trumpa w 2017 roku.

 

Źródło: niezalezna.pl, pap

#koronawirus #USA #Chiny #Donald Trump

po
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo