Rewolucja w kadrze naszych siatkarek. Trener Nawrocki daje szansę młodszym

Trener Jacek Nawrocki nie powołał na rozpoczynające się 4 czerwca zgrupowanie w Szczyrku wielu siatkarek grających regularnie w reprezentacji Polski. Szkoleniowiec postawił tym razem głównie na młode zawodniczki, które dopiero zaczynają przygodę z drużyną narodową. "Staramy się patrzeć też perspektywicznie - w przyszłym roku czeka nas Liga Narodów, mistrzostwa Europy, a za dwa lata mistrzostwa świata, których będziemy współgospodarzem" - zaznaczył.

Trener Nawrocki daje szansę młodszym siatkarkom
fot. Piotr Sumara, PZPS

Tuż po odwołaniu tegorocznej edycji Ligi Narodów, czyli jedynych zmagań o stawkę w tym sezonie w przypadku Polek, Nawrocki zapowiedział, że prawdopodobnie da odpocząć kilku najbardziej obciążonym w ostatnich latach zawodniczkom. Nie chciał podawać wszystkich nazwisk, ale potwierdził, że w tym gronie będzie na pewno podstawowa rozgrywająca Joanna Wołosz.

Poza nią zabraknie w Szczyrku również jej zmienniczki Marleny Kowalewskiej. Wolne dostały także m.in. środkowa Agnieszka Kąkolewska, atakująca Malwina Smarzek-Godek i przyjmująca Natalia Mędrzyk. W 18-osobowym składzie z grona doświadczonych siatkarek są tylko: Magdalena Stysiak, Zuzanna Górecka, Martyna Łukasik i Maria Stenzel.

Trener Nawrocki postawił tym razem na młode siatkarki

Szkoleniowiec postawił tym razem głównie na młode zawodniczki, które dopiero zaczynają przygodę z drużyną narodową.

Staramy się patrzeć też perspektywicznie - w przyszłym roku czeka nas Liga Narodów, mistrzostwa Europy, a za dwa lata mistrzostwa świata, których będziemy współgospodarzem.

Pierwsza część zgrupowania w Szczyrku potrwa do 25 czerwca i weźmie w niej udział 16 siatkarek. Nieobecne wówczas będą Aleksandra Gryka i Aleksandra Rasińska. Druga część potrwa od 6 do 30 lipca.

Przed rozpoczęciem treningów wszystkie zawodniczki i członkowie sztabu szkoleniowego przejdą badania na obecność koronawirusa.

Szczegóły pracy w Szczyrku będą korygowane na bieżąco, w zależności od obowiązujących obostrzeń związanych z koronawirusem

- zaznaczono w komunikacie PZPS.Jak dodano, związek wciąż pracuje nad organizacją sparingów dla biało-czerwonych.

                          

Siatkarki powołane na pierwsze zgrupowanie reprezentacji Polski w Szczyrku:

rozgrywające: Alicja Grabka, Julia Nowicka
środkowe: Weronika Centka, Aleksandra Gryka, Anna Stencel, Marta Ziółkowska
atakujące: Martyna Łukasik, Paulina Damaske, Karolina Drużkowska, Aleksandra Rasińska
przyjmujące: Magdalena Stysiak, Oliwia Bałuk, Monika Fedusio, Zuzanna Górecka, Martyna Świrad,
             Julia Twardowska
libero: Maria Stenzel, Monika Jagła 

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#siatkówka #Jacek Nawrocki #siatkówka kobiet

jm
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo