Z powodu pandemii koronawirusa niższe ligi w Polsce – od trzeciej w dół – zakończyły już rozgrywki. W jednej z grup trzeciej ligi (czwarty poziom) doszło jednak do mocno kontrowersyjnej sytuacji.

Kilka dni temu Lubelski Związek Piłki Nożnej (ta klasa rozgrywek jest w gestii wojewódzkich związków) zdecydował, że awans dzięki lepszemu bilansowi bramek uzyska Motor Lublin, a nie Hutnik Kraków, choć oba zespoły miały identyczną liczbę punktów, a Hutnik wygrał jeden bezpośredni mecz tych zespołów - 1:0 u siebie. Drugiego nie udało się rozegrać.

Hutnik pozbawiony awansu przy zielonym stoliku ma po decyzji PZPN poczucie, że sprawiedliwości stało się zadość

Pandemia spowodowała zakończenie niektórych rozgrywek. Ci, którzy mają pretensje, czasami zapominają, że przyczyną problemu nie jest regulamin, lecz właśnie pandemia i niemożliwość rozegrania meczów. Natomiast akurat ta sytuacja jest dla mnie jedynym klarownym przypadkiem, że nastąpiła dowolna interpretacja. A wydaje mi się, że taka dowolna interpretacja nieco uderza w polski futbol

– przyznał w środę Zbigniew Boniek.

Jak dodał, nie ma zamiaru ingerować w decyzję Lubelskiego ZPN i awans Motoru jest faktem, ale obiecał, że "bardzo szybko zastanowi się, co z tym fantem jeszcze zrobić".

Dla dobra polskiej piłki.

Szef piłkarskiej centrali skierował wniosek do Komisji ds. Nagłych PZPN, która jeszcze w środę postanowiła, że zarówno Motor Lublin, jak i Hutnik Kraków będą w sezonie 2020/21 uczestniczyć w rozgrywkach drugiej ligi.

Myślę, że dzięki tej decyzji zwyciężył przede wszystkim sport i zdrowy rozsądek. Absolutnie nie chcę włączać się w dyskusję i interpretację przepisów Lubelskiego Związku Piłki Nożnej, który autonomicznie prowadził rozgrywki w IV grupie trzeciej ligi. Mam nadzieję, że przyjęte rozwiązanie zadowoli wszystkich zainteresowanych, a Motor i Hutnik pomyślnie przejdą proces licencyjny i swą obecnością oraz klasą sportową wzmocnią drugoligowe zmagania

– skomentował decyzję Komisji ds. Nagłych prezes Boniek, cytowany na stronie federacji.