Politycy PO jak zadymiarze. Próbowali rozbić konferencję prasową wiceministra

Niecodzienny spór między posłami Koalicji Obywatelskiej Sławomirem Nitrasem i Marcinem Kierwińskim, a wiceministrem zdrowia Januszem Cieszyńskim miał miejsce podczas dzisiejszej konferencji prasowej. Posłowie KO zarzucili urzędnikom resortu zdrowia zarabianie na epidemii, a wiceminister im kłamstwo. Przy okazji wiceminister pokazał SMS od Sławomira Neumanna, polityka KO.

Zrzut ekranu z wideo polsatnews.pl

Posłowie KO spotkali się z wiceministrem zdrowia Januszem Cieszyńskim przed gmachem Ministerstwa Zdrowia. Gdy Cieszyński kończył właśnie swoją konferencję, politycy PO pojawili się przed kamerami i zebranymi reporterami.

"Jak można być takim człowiekiem, żeby w czasie epidemii, kiedy lekarze, pielęgniarki walczą o to, żebyśmy przetrwali, zarabiać na epidemii. Jak podłym trzeba być człowiekiem. Jak można w takiej chwili wykorzystywać tę sytuację do robienia prywatnych interesów jakichś kolegów narciarzy. Wy powinniście być święci, jak żona cezara. "Kupił pan za 5 milionów złotych maseczki, które są do niczego niepotrzebne. Panie Duda, zdejmij pan tę białą flagę i zajmij się pan tymi ludźmi, którzy wykorzystują epidemię, aby się wzbogacić"

- mówił Sławomir Nitras.

"Pan kłamie"

- odpowiadał wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński.

Przytoczył SMS od posła KO Sławomira Neumanna z 16 marca, w którym ten pyta o "przyspieszone procedury robienia certyfikatów na maseczki jednorazowe", bo "znajomy może ściągnąć w normalnych cenach duże ilości szybko, ale ten producent z Chin nie jest certyfikowany".

"Taka sama procedura jest stosowana wobec wszystkich osób, Każda osoba, która zgłosiła się z chęcią pomocy do Ministerstwa Zdrowia miała możliwość być przekierowaną na taką samą ścieżkę"

- powiedział wiceminister zdrowia.

 

 

 Źródło: PAP, twitter,com, niezalezna.pl

#Janusz cieszyński #Ministerstwo Zdrowia #Sławomir Nitras #Marcin Kierwiński #PO

lml
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo