Polska droga, Ukraina i Rosja

  

19 maja w Rosji zarejestrowano 9263 nowe przypadki zarażenia koronawirusem, a na Ukrainie 260. Nawet jeżeli założymy, że na Ukrainie robi się mało testów (a robi się mało), to w Rosji jest tak samo. Co do śmiertelności, to na Ukrainie zmarło według oficjalnych danych ponad 548 osób, w Rosji zaś ponad 2800.

Akurat co do śmiertelności, to i w Rosji, i na Ukrainie liczby są poddawane w wątpliwość, choć w Rosji częściej. Ot, choćby przedwczoraj minister zdrowia Dagestanu zasugerował, że w tej kaukaskiej republice mogło zgonów być ponad 650, prawie 20 raz więcej, niż oficjalnie podawano. Generalnie wiele krajów ma problem z policzeniem liczby chorych i ofiar. Ale da się na podstawie nawet tych wybrakowanych danych porównać skalę zarazy między Ukrainą a Rosją. Nie wiem, czy Ukraina ma lepszą służbę zdrowia niż Rosja, to wymaga skomplikowanych badań i porównań. Ale na pewno Ukraina naśladowała Polskę i obostrzenia wprowadziła wcześniej oraz bardziej zdecydowanie niż Rosja. Być może tu leży przyczyna albo co najmniej jedna z przyczyn, że na Ukrainie sytuacja epidemiologiczna jest lepsza.

 


Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts