Dzisiaj odbył się na Facebooku livechat z kandydatem Koalicji Obywatelskiej na prezydenta, Rafałem Trzaskowskim. Obecny prezydent Warszawy pochwalił się m.in. że wraz z żoną nauczył swoją papużkę falistą mówić słowo "konstytucja".

Ale to nie koniec z niespodziankami w wykonaniu Trzaskowskiego. Z ust kandydata Koalicji Obywatelskiej na prezydenta padło więcej... zastanawiających wypowiedzi.

Trzaskowskiego zapytano, czy przyjmie wyzwanie debaty z Andrzejem Dudą w języku angielskim? Padła zdumiewająca i niezbyt skromna odpowiedź.

Nie wiem czy byłbym tak okrutny. Szanowni państwo, to jest rzecz ważna, Moi doradcy polityczni zawsze mówią mi jedno, moi przyjaciele mówią mi jedno, moja żona mówi mi jedno - nigdy się nie popisuj. W związku z tym ja się nie będę popisywał

- stwierdził prezydent Warszawy.

Inny internauta z kolei zapytał Rafała Trzaskowskiego kiedy czuje się najbardziej dumnym Polakiem?

Wiecie kiedy ja się czuję najbardziej dumnym Polakiem, kiedy czuję, że mam w sobie tę siłę? Właśnie kiedy jestem poza Polską

- stwierdził kandydat na prezydenta... Polski.

Dodał jeszcze:

Wtedy wiem co mnie wyróżnia, wiem co mi daje siłę. Zawsze tłumaczę swoim przyjaciołom, którzy mnie pytają jacy ci Polacy są. Ja mówię: są twardzi, są patriotami, nie dają sobie dmuchać w kaszę i nie dają się oszukiwać. I co najważniejsze, są piekielnie niezależni.