Jak poinformowała spółka w komunikacie, przetarg zakłada również organizowanie przewozów kolejowych w ramach Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej, która jest w trakcie tworzenia.

Jak podkreślił cytowany w komunikacie prezes POLREGIO Krzysztof Zgorzelski, rozwój kolei w województwie podkarpackim to duże wyzwanie dla spółki, ale także ogromna szansa.

„Złożona przez nas oferta odpowiada w pełni na oczekiwania władz województwa, a wybranie jej to dowód na to, że po zakończonej sukcesem restrukturyzacji, wbrew niektórym opiniom, jesteśmy przygotowani, by konkurencyjnymi ofertami odpowiadać na rosnące potrzeby samorządów województw w zakresie transportu kolejowego”

– dodał.

Przewoźnik będzie obsługiwał połączenia kolejowe na Podkarpaciu od 1 stycznia 2021 r. do 31 grudnia 2025 r.

POLREGIO to największy pasażerski przewoźnik w Polsce. Każdego dnia na tory w całym kraju wyjeżdża ok. 1900 pociągów zamawianych i finansowanych przez samorządy wojewódzkie. W ciągu roku z usług POLREGIO korzysta ponad 88 mln pasażerów. Udział firmy w rynku kolejowych przewozów pasażerskich wynosi ponad 26 proc. Większościowym udziałowcem spółki jest Agencja Rozwoju Przemysłu S.A.