Dekorglass poinformował oficjalnie o podpisaniu kontraktów z Dyjasem i Gaciną. Kibice z Działdowa liczą, że te transfery przyczynią się do zdobycia pierwszego w historii klubu tytułu mistrzowskiego w superlidze.

"Mamy już podstawę składu, resztę nazwisk podamy zapewne w lipcu przy zgłaszaniu zawodników do rozgrywek. Myślę, że będziemy mieli mocny zespół, który jest w stanie walczyć o najwyższe trofeum w kraju"

- powiedział prezes Ferdynand Chojnowski.

Dyjas wraca do superligi po siedmiu latach spędzonych w Niemczech. Od 2015 roku występował w TTF Liebherr Ochsenhausen, z którym sięgnął po zwycięstwo w Bundeslidze i Pucharze Niemiec. 24-letni zawodnik jest dwukrotnym mistrzem Polski w singlu (z 2018 i 2020 roku) i liderem reprezentacji biało-czerwonych.

Dyjas otrzymał oferty gry w czołowych zespołach superligi: Dartomie Bogorii Grodzisk Mazowiecki, PKS Kolping Frac Jarosław i Dekorglassie. Do Działdowa ma najbliżej z Gdańska, gdzie będzie mieszkał i na co dzień trenował.

"Myślę, że na wyborze przez niego naszego klubu zaważyły nie tylko zaproponowane warunki, ale też atmosfera na meczach i dobra komunikacja z kibicami. To też jest dosyć ważne, żeby czuć się dobrze"

- ocenił prezes Chojnowski.

Dyjas jest medalistą mistrzostw Europy z Budapesztu (2016) - srebro zdobył w deblu z Danielem Górakiem i brąz w singlu.

Ekipę z Działdowa zasilił też zajmujący obecnie 47. miejsce w światowym rankingu ITTF Gacina. Chorwat - kończący w czwartek 33 lata - występował przez ostatnie cztery sezony w rosyjskim UMMC Jekaterynburg, a wcześniej grał m.in. w klubach Bundesligi.

"Zależało nam na nim, ponieważ chcemy dysponować możliwie mocnym składem europejskim i mieć zawodników na wszystkie mecze. Z zawodnikami z Azji jest ten problem, że nie zawsze są dostępni, mają swoje zobowiązania i ograniczenia"

- stwierdził prezes Dekorglassu.

Gacina ma w dorobku m.in. złoto Mistrzostw Europy 2011 w Gdańsku w grze podwójnej z Portugalczykiem Marcosem Freitasem.

Chojnowski poinformował również, że w nowym sezonie zespół w dalszym ciągu będzie prowadził urodzony w Czechach 37-letni Jirzi Vrablik, który posiada polskie obywatelstwo.

"Vrablik występuje nadal w turniejach w Czechach. Myślę, że jeszcze przynajmniej kolejny sezon, a może dłużej, przy swoim stylu gry będzie reprezentował odpowiedni poziom, żeby móc grać w superlidze"

- ocenił.

Do rozgrywek zostaną też zgłoszeni: Kamil Kurowski i mający polski paszport Wenliang Xu. Na razie Dekorglass nie ujawnił, czy ponownie zgłosi pingpongistów z Azji: Chińczyka Wei Shihao, Japończyka Taku Takakiwę i Wong Chun Tinga z Hongkongu.

Z klubu odszedł natomiast Słowak Wang Yang, który będzie teraz reprezentował francuski Caen TTC. Z końcem czerwca wygasa też umowa Pawła Fertikowskiego. 29-letni zawodnik jest w trakcie rehabilitacji po operacji biodra, rozważa zakończenie kariery i być może zostanie trenerem.