Jak poinformowała Karolina Pękala z Muzeum Okręgowego w Rzeszowie, w związku z koniecznością zachowania ściśle określonego rygoru sanitarnego, dla zwiedzających udostępnione zostają przestrzenie ekspozycyjne znajdujące się w budynku głównym Muzeum Okręgowego w Rzeszowie oraz w Muzeum Etnograficznym.

„W pierwszej kolejności udostępniamy Galerie Malarstwa Europejskiego i Polskiego, wystawę archeologiczną oraz Refektarz. Część ekspozycji, ze względu na trwające prace instalacyjne, pozostanie jeszcze chwilowo niedostępna”

– zastrzegła Pękala.

Dodała, że do czasu wprowadzenia rozwiązań, które pozwolą zapewnić bezpieczeństwo sanitarne, nadal zamknięte dla zwiedzających pozostaje Muzeum Historii Miasta Rzeszowa. Ponadto w ponownie otwartych budynkach muzealnych wprowadzone zostają ograniczenia dotyczące liczby zwiedzających mogących jednocześnie przebywać na terenie placówek.

W budynku głównym przy ul. 3 Maja jednocześnie może przebywać 20 osób, a w Muzeum Etnograficznym mieszczącym się w Rynku jednocześnie może być 5 osób.

Zmianie uległy także godziny otwarcia obu placówek.