„Trzaskowski kłamał”. Wicerzecznik Porozumienia o nadaniu imienia Lecha Kaczyńskiego jednej z ulic

- Trzaskowski mówiąc podczas dzisiejszej konferencji, że nie zmienia zdania w sprawie nadania imienia Lecha Kaczyńskiego jednej z ulic i zgłosi tę inicjatywę po festiwalu wyborczym kłamał - ocenił wicerzecznik Porozumienia i radny stołecznych Bielan Jan Strzeżek. Zaapelował jednocześnie do prezydenta Warszawy, aby w końcu podjął decyzję dotyczącą nadania imienia prezydenta Lecha Kaczyńskiego jednej z ważnych ulic w mieście.

Rafał Trzaskowski
fot. Aleksiej Witwicki | GAZETA POLSKA

"Apeluję do prezydenta Trzaskowskiego, aby nie czekał, żeby spróbował przekonać siebie samego i podjął decyzję o nadaniu jednej ze stołecznych ulic imienia prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego"

- powiedział Strzeżek na konferencji prasowej w Warszawie.

Wicerzecznik Porozumienia (Jarosława Gowina) nawiązał w ten sposób do wypowiedzi Trzaskowskiego, który powiedział w poniedziałek, że jeśli zostanie prezydentem Rzeczypospolitej, będzie namawiał usilnie prezydenta stolicy z opozycji, który zajmie jego miejsce, "żeby wystąpił z inicjatywą stworzenia w Warszawie ulicy Lecha Kaczyńskiego".

Strzeżek zarzucił Trzaskowskiemu kłamstwo.

- Trzaskowski mówiąc podczas dzisiejszej (wtorkowej - red.) konferencji, że nie zmienia zdania w sprawie nadania imienia Lecha Kaczyńskiego jednej z ulic i zgłosi tę inicjatywę po festiwalu wyborczym, kłamał 

- ocenił wicerzecznik Porozumienia.

Strzeżek przypomniał, że 28 maja 2018 r. Trzaskowski powiedział: "Nie wykluczam, że Lech Kaczyński będzie miał swoją ulicę w Warszawie, ba uważam, że powinien mieć swoją ulicę w Warszawie". Natomiast 6 marca 2019 r. zapowiedział, że zgłosi propozycję dotyczącą ulicy Kaczyńskiego po wyborach parlamentarnych. Radny podkreślił, że do tej pory Trzaskowski tych zapowiedzi nie zrealizował.

W ocenie Strzeżeka prezydent Lech Kaczyński zasłużył się dla miasta np. budując Muzeum Powstania Warszawskiego i powinien już dawno "mieć swoją ulicę". Podkreślił, że najlepszym rozwiązaniem byłoby nadanie jego imienia Al. Armii Ludowej, co miałoby dodatkowy walor dekomunizacyjny.

Strzeżek zwrócił uwagę, że Trzaskowski nie po raz pierwszy i jedyny publicznie zmienia zdanie na temat ważnych spraw dotyczących stolicy. Wskazał, że prezydent zapowiadał odbudowę stadionu Skry i remont stadionu Polonii, ale nic z tego nie wyszło.

W poniedziałek radny i zarazem wiceminister w MSWiA Błażej Poboży napisał na Twitterze:

"Nie dalej jak w ub. tygodniu radni PO z komisji nazewnictwa w Radzie Warszawy odrzucili wniosek o upamiętnienie Prezydenta Lecha Kaczyńskiego poprzez nadanie nazwy ulicy Jego imienia w Warszawie. Wypowiedzi Trzaskowskiego w tej kwestii to obrzydliwa prowokacja. I bezczelność".

 


Źródło: niezalezna.pl, pap

#dekomunizacja #ulica Lecha Kaczyńskiego #Rafał Trzaskowski

po
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo