Ruszyła Internetowa Szkoła Pielgrzyma. Cykl wykładów będzie trwał cały rok

W związku z 100. rocznicą urodzin św. Jana Pawła II ruszyła Internetowa Szkoła Pielgrzyma. To całoroczny cykl wykładów popularnonaukowych online na temat nauczania Jana Pawła II oraz życiorysów świętych związanych z Włochami.

zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com/xtberlin

Pandemia koronawirusa zmusiła do zmiany planów obchodów 100. rocznicy urodzin Ojca Świętego Jana Pawła II. Narodowa pielgrzymka Polaków do Rzymu, podczas której papież Franciszek miał odprawić mszę dla jej uczestników, została przełożona.

W związku z tym w archidiecezji gdańskiej ruszyła Internetowa Szkoła Pielgrzyma. Jej inicjatorem jest ks. Jakub Zinka, wikariusz parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Pruszczu Gdańskim.

- Postanowiłem zorganizować Internetową Szkołę Pielgrzyma, aby najbliższe miesiące wykorzystać na przygotowanie i na pątniczy szlak do Italii wyruszyć w przyszłym roku. Celem ISP jest spotkanie i doświadczenie żywego Boga. Służyć mają temu wykłady, które będą dotyczyły życia i nauczania Jana Pawła II, a także historii świętych związanych z Włochami oraz ogólnie całego kraju

- wyjaśnił ks. Zinka.

Jak dodał, wykłady w ramach Szkoły Pielgrzyma poprowadzą pasjonaci, m.in. nauczyciel historii, wykładowca historii sztuki, długoletni przewodnik pielgrzymek po Wiecznym Mieście oraz księża. Prelegenci poruszą tematy związane z teologią, historią, sztuką, geografią oraz z życiem codziennym, postarają się przybliżyć, czym jest pielgrzymowanie.

- Nasze spotkania potrwają 12 miesięcy. Każdy z nich będzie poświęcony innemu świętemu w kolejności chronologicznej. Zaczynamy od filarów Kościoła, czyli św. Piotra i Pawła. Cykl zakończą wykłady o św. Ojcu Pio oraz św. Janie Pawle II. Chodzi o to, by nie przytaczać kolejnych ogólnodostępnych wiadomości. Oprócz stałych prelegentów, co jakiś czas będziemy zapraszać gości specjalnych

 - powiedział ks. Zinka.

Zwieńczeniem internetowych spotkań będzie pielgrzymka do Włoch, którą wstępnie zaplanowano na maj 2021 roku. - Nieformalne hasło pielgrzymki będzie brzmiało: "Sto osób na sto lat papieża" - dodał inicjator ISP.

Wykłady będą transmitowane w każdy poniedziałek o godz. 20.00 na facebookowym profilu Szkoły Pielgrzyma

- Serdecznie zapraszam do wspaniałej przygody jaką będzie udział w Szkole Pielgrzyma. Przez rok będziemy pielgrzymować online, a później, mam nadzieję, fizycznie uklękniemy i pomodlimy się przed grobem św. Jana Pawła II

 – powiedział ks. Zinka.

 

Źródło: niezalezna.pl, pap

#Internetowa Szkoła Pielgrzyma #Jan Paweł II #św. Jan Paweł II

maa
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo