Manipulacje „Listą Przebojów Trójki”

Wczoraj portal niezależna.pl informował o mechanizmie głosowania na „Listę Przebojów Trójki”. Z naszych informacji wynika, że w piątek mogło dojść do manipulacji słynnym rankingiem muzycznym. Okazuje się, iż Marek Niedźwiecki oraz jego najbliżsi współpracownicy mieli możliwość uznaniowej oceny, czy głos oddawany na dany utwór należy zaliczyć, czy też go odrzucić.

Piosence Bartasa Szymoniaka „Wojownik miłości” skasowano znaczną część poparcia słuchaczy, ale ten zabieg nie wystarczył, bo utwór ciągle był na prowadzeniu. Zatem tuż przed emisją programu dokonano ręcznego wstawienia nowego lidera listy - i tak właśnie ranking otworzył utwór Kazika.

Poniżej prezentujemy utwór, który powinien znaleźć się na pierwszym miejscu listy.

Kim jest Bartas Szymoniak?

Bartosz "Bartas" Szymoniak to absolwent Wydziału Kompozycji, Interpretacji, Edukacji i Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie śpiewu. Gra także na skrzypcach i promuje w Polsce beatbox. W latach 2008–2015 był wokalistą grupy Sztywny Pal Azji. Jest jednym z finalistów popularnego niegdyś programu muzycznego Idol. Występował na takich imprezach muzycznych jak: Festiwal w Węgorzewie, Festiwal w Opolu, Top Trendy w Sopocie, Ryszarda Riedla w Tychach, „Taste of Polonia” w Chicago.

Oświadczenie ws. "Listy Przebojów"

Bartas Szymoniak nie krył zaskoczenia zaistniałą w "Trójce" sytuacją i odniósł się do niej dwukrotnie na swoim profilu na Facebooku.

Przyznam szczerze, że całą tą sytuacją z LP3 jestem ogromnie zaskoczony ale chyba bardziej już zmęczony... Jak każdy artysta zawsze chciałem, aby moja twórczość trafiała do jak najszerszej rzeszy słuchaczy. „Wojownik z Miłości” taki cel osiąga i to jest dla mnie najważniejsze. Fakty są takie, że na liście przebojów Programu 3 znajdujemy się już od 10 tygodni, a od 7 jesteśmy w czołówce zestawienia. Dziękuję każdemu, kto przyczynił się do tego sukcesu. Podobnie dzieje się na innych listach. Najważniejsza jest dla mnie muzyka, a od polityki zdecydowanie się odcinam. Radiowa Trójka oraz postać Pana Marka Niedźwieckiego zawsze były i pozostaną dla mnie kultowymi. Nie mnie oceniać zaistniałą sytuację

- napisał muzyk.

Później, wystosował oficjalne oświadczenie, które również opublikował w mediach społecznościowych. Szymoniak domaga się w nim wycofania swojego utworu z zestawienia radiowej "Trójki".

W związku z pojawiającymi się coraz większymi kontrowersjami wokół ostatniego notowania Listy Przebojów Programu Trzeciego i upolityczniania całej sprawy - chciałbym zdecydowanie zaprotestować przeciw każdemu złu i draństwu, jakie ma miejsce

- napisał Szymoniak.

Bardzo proszę i mówię to z prawdziwym smutkiem - Lista Przebojów Trójki Trójka - Program 3 Polskiego Radia o natychmiastowe wycofanie mojego utworu "Wojownik z miłości" z zestawu do głosowania. Nie mam i nie chcę mieć żadnego związku z tą sprawą

- podkreślił.

Muzyk dodał, że muzyka jest dla niego ponad wszelkimi podziałami i odcina się od polityki grubą kreską.