„Matrix 4” - nadzieja na powrót do produkcji już w lipcu

Ekipa „Matrix 4” (Warner Bros./Village Roadshow's) planuje powrót do produkcji na początku lipca. Praca nad najnowszą częścią przygód Neo będzie miała miejsce w Berlinie. W tych dniach pojawiły się informacje, że obsada podpisała ośmiotygodniowe przedłużenia, aby zatrzymać aktorów do 6 lipca, potwierdził portal deadline.com. 

You Tube

Produkcja nad czwartą częścią rozpoczęła się w lutym. Lany Wachowski przywraca role Keanu Reevesa i Carrie-Anne Moss. Początkowo film kręcono w Berlinie, jednak wkrótce produkcja przestała być bezpieczna z powodu pandemii COVID-19.

Wśród krajów, które mają w najbliższym czasie powrócić do produkcji filmów fabularnych portal Deadline wymienia w pierwszej kolejności Nową Zelandię i Polskę. Istnieją jednak pogłoski, że do tej grupy wkrótce dołączą także Australia i Niemcy.

Jak się dowiedział portal, współautorem scenariusza wraz z Davidem Mitchellem i Aleksandarem Hemonem był także Wachowski.

Fabuła czwartej części filmu trzymana jest w tajemnicy istnieją jednak pogłoski, że „Matrix 4” stanowi początek nowego cyklu w „Matrixie”, który będzie co prawda odwoływał się do głównej fabuły „Matrixa” ale z nieco zmodyfikowanymi zmiennymi. Zdaniem fanów filmu nie wszyscy ludzie mogli zgodzić się na uwolnienie i zażycie niebieskiej pigułki a cały proces nie musiał pójść tak łatwo. Zwraca się też uwagę, że maszyny nie mają obowiązku respektować pokoju, który nie jest dla nich opłacalny. W związku z tym fani wysuwają teorię, że być może Sati wskrzesi Neo i Trinity jako programy w Matrixie, aby uratować ludzkość. Niewykluczone, że mogła to zrobić poza Matrixem - w końcu Neo pokazał w trylogii, że posiada zdolności przechodzenia do świata rzeczywistego.

W „Matrix 4” występują również Jada Pinkett Smith (Niobe), a także nowi aktorzy tacy jak:  Priyanka Chopra, Jessica Henwick, Ibarra, Neil Patrick Harris, Toby Onwumere, Brian J. Smith, Eréndira Ibarra, Andrew Caldwell i Yahya Abdul-Mateen II, o którym mówi się, że ma grać młodego Morfeusza. 

Wraz z Wachowskim film produkuje Grant Hill, który był producentem wykonawczym „Matrix Reloaded” i „Matrix Revolutions”. Szacuje się, że trylogia „Matrix” zarobiła na całym świecie ponad 1,6 miliarda dolarów.

Portal przekazał równocześnie informacje, że londyńskie produkcje Warner Bros., takie jak „Batman” i „Fantastyczne zwierzęta 3”, pozostają nadal w zawieszeniu.

Wcześniej portal „Variety” podał wiadomość o przedłużeniu umów obsady „Matrixa 4” na osiem dodatkowych tygodni zdjęć.


 

 Źródło: niezalezna.pl, deadline.com

 

Jacek Szpakowski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo