Lista siatkarzy powołanych na 1. zgrupowanie w Spale

Trener Vital Heynen nie sprawił niespodzianki przy powołaniu 19-osobowego składu reprezentacji Polski na pierwsze zgrupowanie w Spale, które rozpocznie się 1 czerwca. Wezmą w nim udział m.in. atakujący Bartosz Kurek oraz przyjmujący Wilfredo Leon i Bartosz Bednorz.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com/TaniaVdB/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/deed.pl

Jeszcze w piątek asystent Heynena Michał Mieszko Gogol potwierdził, że to właśnie 19 zawodników weźmie udział w zgrupowaniu w Spale, które będzie składało się z dwóch etapów rozdzielonych czasem na odpoczynek. W poniedziałkowym komunikacie Polskiego Związku Piłki Siatkowej zaznaczono, że podana tego dnia lista siatkarzy dotyczy pierwszego zgrupowania, które zakończy się 13 czerwca. Drugie zaplanowane jest w terminie 29 czerwca - 11 lipca.

W składzie znaleźli się wszyscy zawodnicy, którzy byli powoływani na sezon kadrowy w poprzednich dwóch latach. Jest w tym gronie m.in. Bednorz, który niedawno został zawodnikiem słynnego Zenita Kazań.

Dotychczas nie znajdował on uznania w oczach belgijskiego trenera biało-czerwonych przy wyborze składu na najważniejsze imprezy, ale pokazał się z dobrej strony podczas ubiegłorocznej edycji Ligi Narodów oraz występując przez ostatnie dwa lata w słynnym włoskim klubie Leo Shoes Modena. To właśnie przyjmujący stanowią najliczniejszą część grupy, która za dwa tygodnie zamelduje się w Spale - trenować będzie tam wówczas siedmiu zawodników występujących na tej pozycji.

Wśród powołanych jest także m.in. Kurek, który większość poprzedniego sezonu reprezentacyjnego stracił z powodu urazu kręgosłupa. Wystąpił wówczas tylko jesienią w Pucharze Świata.

PZPS w poniedziałek przypomniał, że przed rozpoczęciem zgrupowania siatkarze oraz członkowie sztabu szkoleniowego przejdą badanie na COVID-19.

"Szczegóły pracy w Spale będą korygowane na bieżąco, w zależności od obowiązujących obostrzeń związanych z koronawirusem"

- dodano w związkowym komunikacie.

Gogol zaznaczył, że w ramach środków bezpieczeństwa siatkarze mają mieszkać w pokojach pojedynczo, a nie - jak to było zazwyczaj - w dwójkach. Poruszanie się poza ośrodkiem ma być zaś znacząco ograniczone.

"Na pewno wszyscy ze sztabu szkoleniowego się spotkamy w Spale, ale ilu z nas będzie mogło przebywać naraz w hali, tego jeszcze nie wiemy. Może wprowadzimy wewnętrzną rotację"

- powiedział asystent Heynena.

W tym roku Polaków nie czeka rywalizacja o stawkę. Igrzyska w Tokio zostały przełożone na przyszły rok, a tegoroczną edycję LN odwołano. PZPS chce zorganizować za to mecze sparingowe.

Siatkarze powołani na pierwsze zgrupowanie reprezentacji Polski w Spale:

rozgrywający: Fabian Drzyzga, Marcina Komenda, Grzegorz Łomacz
środkowi:       Mateusz Bieniek, Piotr Nowakowski, Karol Kłos, Jakub Kochanowski
atakujący:     Bartosz Kurek, Dawid Konarski, Maciej Muzaj
przyjmujący: Wilfredo Leon, Michał Kubiak, Bartosz Bednorz, Bartosz Kwolek, Artur Szalpuk,
                     Aleksander Śliwka, Tomasz Fornal
libero:           Paweł Zatorski, Damian Wojtaszek

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

#siatkówka #zgrupowanie

mg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo