Wyjątkowa akcja w 100. rocznicę urodzin Jana Pawła II. Ludzie z całego świata połączyli się w modlitwie

Pandemia koronawirusa spowodowała ograniczenie planowanych od dawna uroczystości związanych ze 100-leciem narodzin Karola Wojtyły, jednak nie stanęła na przeszkodzie, aby połączyć się razem w modlitwie, która przekracza granice. Niespełna 300 osób, pochodzących z całego świata i mówiących w różnych językach, stworzyło wraz z nami niezwykłą litanię do św. Jana Pawła II, która jest wirtualnym pomnikiem z okazji jego 100. urodzin.

https://www.youtube.com/watch?v=OoLO0GhtRqI&feature=emb_title

Akcję zorganizowała Archidiecezja Krakowska, a wzięły w niej udział 282 osoby, w tym jedna wciąż pod sercem mamy. To dzieci, młodzież, rodziny, małżonkowie, siostry, bracia zakonni oraz duszpasterze, których, mimo wielu różnic, łączy jeden, wyjątkowy człowiek – Karol Wojtyła, papież, który zmienił oblicze świata i zapisał się w sercach nas wszystkich.

Na ekranie można zobaczyć m.in. naszych pasterzy abp. Marka Jędraszewskiego, kard. Stanisława Dziwisza i abp. Stanisława Gądeckiego, ale także Magdalenę Wolińską–Riedi oraz Paulinę Guzik czy włoskiego piosenkarza Al Bano. Przede wszystkim, możecie jednak rozpoznać Waszych bliskich, rodzinę, sąsiadów i tych, których codziennie mijacie na ulicy.

Wspólna modlitwa połączyła m.in. Polskę, Panamę, Argentynę oraz Włochy. 

Karol Wojtyła urodził się 18 maja 1920 roku w Wadowicach, gdzie spędził dzieciństwo i młodość. W Krakowie studiował polonistykę, a później zdecydował o wstąpieniu do seminarium i wyborze kapłaństwa. Był biskupem pomocniczym i arcybiskupem metropolitą krakowskim. 16 października 1978 r. został wybrany na papieża.

 



Źródło: diecezja.pl, niezalezna.pl

 

#Jan Paweł II #Archidiecezja Krakowska #modlitwa

lml
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo