Kontrowersyjne rozporządzenie

  

Projekt rozporządzenia ministra finansów wprowadzającego tzw. wirtualne kasy fiskalne od początku budzi sporo wątpliwości. Podczas konsultacji kilka resortów wskazało na istnienie potencjalnych luk, które mogą być wykorzystane przez oszustów podatkowych.

Chodzi m.in. o brak certyfikacji oprogramowania i urządzeń, a także uniemożliwienie kontroli w czasie rzeczywistym ze względu na pracę kas w trybie offline. Dlatego projekt pilotażowy miał objąć tylko branżę transportową. Jednak niespodziewanie w rozporządzeniu pojawiła się zmiana rozszerzająca go także o branże hotelarską i gastronomiczną. To o tyle zaskakujące, że sektor ten jest uznawany przez Krajową Administrację Skarbową za „wrażliwy” ze względu na podwyższone ryzyko występowania w nim oszustw podatkowych. Przypadek?

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts