Jak przekazała rzeczniczka IAS w Warszawie, zwrócona kwota podatnikom jest bardzo zbliżona do tej, którą otrzymali podatnicy w analogicznym okresie ubiegłego roku. "Co świadczy o tym, że pomimo ograniczeń obsługi bezpośredniej, realizujemy swoje zadania na oczekiwanym poziomie" - podkreśliła.

"W tym roku wyjątkowo został wydłużony termin na złożenie rocznej deklaracji, ale i tak bardzo duża część podatników już dokonała rozliczenia swoich dochodów"

- podała Justyna Pasieczyńska.

Wskazała również, że urzędy skarbowe na bieżąco dokonują rozliczeń deklaracji związanych z podatkiem od towarów i usług (VAT). "Według stanu na dzień 04 maja 2020 r. łączna kwota zwrotów VAT wyniosła ponad 13 miliardów złotych" - wyjawiła.

"Przypominamy, że od 8 maja 2020 r. została przywrócona częściowa obsługa bezpośrednia. Jednakże w trosce o bezpieczeństwo naszych klientów, zachęcamy do załatwiania spraw urzędowych przez Internet i do zdalnego kontaktu z jednostkami KAS. Szczegółowe informacje o elektronicznych usługach dla podatników można znaleźć na stronach internetowych poszczególnych urzędów skarbowych oraz na stronie: www.podatki.gov.pl" - dodała.