Niezwykłe zwyczaje pogrzebowe – „tańczący z trumnami”

W Europie znany jest wesoły cmentarz w rumuńskiej miejscowości Săpânța. Posiada on unikalne kolorowe, drewniane nagrobki, na których wyrzeźbione są scenki z życia zmarłych, często opatrzone dowcipnymi wierszykami. Dużą popularnością w sieci cieszą się nagrania tańczących z trumnami żałobnych tragarzy z Ghany.

Wesoły Cmentarz
Pixi; creativecommons.org/licenses/by-sa/2.5

Choć może to szokować, afrykańskie obrzędy i zwyczaje pogrzebowe są bardzo oryginalne. Całe życie Afrykańczyków jest pełne rytmów, tańca i śpiewów. Nie brakuje też ich w czasie pogrzebów.
Mieszkańcy Ghany, położonej w zachodniej Afryce śmierć traktują  jako przejście do nowego, lepszego świata. Obrzędy przepełnione są radością. 

Pogrzeb zwykle odbywa się w sobotę, a sama organizacja ceremonii pogrzebowej może trwać około tygodnia. Rodzina i bliscy zmarłego gromadzą się w zagrodzie, zdobionej specjalnie na okoliczność śmierci. 

Według mieszkańców Ghany, pogrzeb powinien upływać pod znakiem zabawy, śmiechu i muzyki. Warto podkreślić, że w pogrzebie uczestniczy... Dj, który serwuje żałobnikom muzykę w rytmie hip-hop, reggae, pop. Oczywiście, muzyce towarzyszą tańce żałobników.

 

 Źródło: niezalezna.pl

 

#ciekawostki #pogrzeb #zwyczaje #styl życia

ps
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo