Braun jak „Wyborcza”

  

Pewną cechą konstytutywną „Gazety Wyborczej” jest jej absolutny brak poglądów. Każdy może „dla niej robić”, jeśli tylko będzie działał zgodnie z jej nadrzędnym interesem, czyli walczył z PiS. I patrząc na ostatnie wyczyny najważniejszych polityków Konfederacji, ciężko nie odnieść wrażenia, że ich modus operandi jest taki sam.

Szczególnie widowiskowy przykład dał tu Grzegorz Braun, który ruszył demonstrować podczas „protestu przedsiębiorców” pod KPRM. Na manifestacji organizowanej przez byłego członka ruchu Palikota i różne odnogi totalnej opozycji. Na manifestacji, na której znacząca część haseł mogłaby się spokojnie znaleźć na jakimś palikotowym wiecu. I ewidentnie Braun, wraz z resztą swoich kolegów z Konfederacji, czuł się w tym towarzystwie świetnie. Na jednej barykadzie z Tanajno, z Komitetem Obrony Demokracji, z resztkami po dawnej palikociarni. To pokazuje tak naprawdę, jak są niebezpieczni. Pozbawieni jakichkolwiek poglądów, gotowi sprzymierzyć się z każdym, zaś ich wrogiem jest tylko jedna partia – Prawo i Sprawiedliwość. Dlatego nie powinno nas dziwić, że Nitras jest gotów na koalicję Platforma Obywatelska–Konfederacja. Ona de facto już trwa. I możemy być pewni, że gdy przyjdzie odpowiedni moment, sama „Gazeta Wyborcza” zamieści obszerny wywiad z którymś z przywódców Konfederacji, Onet i inne media oparte na niemieckim kapitale będą udostępniać im łamy, a TVN będzie 24 godziny na dobę ich zapraszał. W wielkim froncie walki o utrzymanie przywilejów i patologii III RP każdy znajdzie swoje miejsce. Zresztą w ten sposób politycy Konfederacji idealnie powtarzają drogę swojego duchowego ojca, Romana Giertycha, od którego w teorii się odcięli. Jak widać – tylko w teorii, a nie w praktyce. I niezależnie od tego, ile razy jeszcze Krzysztof Bosak zarzuci Andrzejowi Dudzie, że ten nie jest „dość prawicowy”, Grzegorz Braun pokazał całą prawdę o Konfederacji. Że jest to nowa wersja palikociarni, tym razem ubrana w strój „prawdziwej prawicy”.
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts