Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Powrót Bundesligi. Koncert Borussii w derbach z Schalke

Choć świat futbolu wpadł w dwumiesięczną hibernację, a do gry wraca w specjalnych warunkach, to wiele się nie zmieniło. W pierwszym meczu wracającej do życia Bundesligi Borussia Dortmund rozbiła Schalke 04 Gelsenkirchen aż 4:0. Cały mecz i to z opaską kapitana na ramieniu zagrał Łukasz Piszczek.

Erling Haaland zdobył pierwszego gola po wznowieniu Bundesligi
twitter.com/BVB

Przed zawieszeniem rozgrywek obie drużyny znajdowały się na przeciwległych biegunach. BVB deptało po piętach prowadzącemu w tabeli Bayernowi Monachium, z kolei Schalke, choć zajmujące szóste miejsce w tabeli, to jednak w 2020 roku radziło sobie fatalnie.

Pandemia przynajmniej w tym przypadku nie zmieniła porządku rzeczy, bo BVB dominowała od pierwszego gwizdka sędziego. Tak naprawdę tylko raz było gorąco pod bramką gospodarzy, kiedy w 26. minucie Daniel Caligiuri był bliski zdobycia bramki dla Schalke.

Chwilę później padł pierwszy po wznowieniu sezonu gol w Bundeslidze. Thorgan Hazard, który wskoczył do podstawowego składu w ostatniej chwili, po tym jak kontuzji na rozgrzewce doznał Gio Reyna, dośrodkował, a jego podanie na bramkę zamienił Erling Haaland.

Ekipie z Gelsenkirchen skrzydła na dobre podcięła sytuacja z 45. minuty. Wtedy źle piłkę wybił Marcus Schubert, a świetnie spisujący się Raphael Guerriero podwyższył prowadzenie strzałem w długi róg.

Po zmianie stron trwała dominacja gospodarzy, a kilka minut po wznowieniu gry trafienie na swoim koncie zapisał Hazard. Najbardziej mogła podobać się akcja, która dała gospodarzom gola numer 4. Dortmundczycy rozgrywając piłkę bez przyjęcia potrzebowali zaledwie kilku podań, aby rozmontować defensywę Schalke. Drugą bramkę zapisał na swoim koncie Raphael Guerreiro. Były to jedne z najbardziej jednostronnych meczów derbowych Zagłębia Ruhry od lat.

W pozostałych meczach, które rozpoczęły się o 15:30 Hertha Berlin wygrała na wyjeździe z Hoffenheim 3:0. Krzysztof Piątek zaliczył jedenastominutowy epizod, meldując się na boisku w końcówce.

Fortuna Duesseldorf bez Dawida Kownackiego zremisowała bezbramkowo z Padebornem. RB Lipsk z podzieliło się punktami z Freiburgiem (1:1), a Augsburg przegrał 1:2 z Wolfsburgiem.

W niedzielę o godz. 18 na boisko wraca Robert Lewandowski. Bayern czeka wyjazdowa potyczka z Unionem Berlin, w bramce którego stoi Rafał Gikiewicz.

Źródło: niezalezna.pl