Wczorajsza sytuacja w Platformie Obywatelskiej była dynamiczna. Już rano Małgorzata Kidawa-Błońska zrezygnowała z ubiegania się o prezydenturę, co sprawiło, że zarząd PO musiał w ekspresowym tempie wybrać nowego kandydata. Postawiono na Rafała Trzaskowskiego i tę decyzję zdecydowano się ogłosić jak najszybciej. 

Konferencja prasowa, jaka odbyła się z okazji prezentacji nowego kandydata, miała dość oficjalny charakter. Nie brakowało wzniosłych haseł i zapowiedzi, ale uwagę wielu obserwatorów przykuły stroje głównych bohaterów tego widowiska. W zdecydowanej większości stawiano na elegancję, u pań dominowały sukienki (jedynie Barbara Nowacka postawiła na trochę "luźniejszy", lecz wciąż elegancki styl), panowie postawili na garnitury. 

Wyróżnił się Tomasz Grodzki. Do koszuli założył krawat i marynarkę, a stylizacji dopełniły... jeansy. W taki sposób na jednej z najważniejszych konferencji ostatnich dni (przynajmniej dla Platformy Obywatelskiej) zaprezentował marszałek Senatu. 

Niezbyt wyjściowy strój Grodzkiego został zauważony przez internautów. "W dżinsach jak na grilla" - pisał jeden z nich. "Szacunek dla wyborców i Rafała Trzaskowskiego jak się patrzy" - dodaje inny.