Trzaskowski tłumaczy swój start, a poseł - pisze do prezydenta Warszawy. Chodzi o krótkie wideo

Dziś Rafał Trzaskowski w mediach społecznościowych opublikował krótkie nagranie, w którym tłumaczy mieszkańcom stolicy, dlaczego postanowił wziąć udział w wyborach na prezydenta Polski. Sporo było o PiS-ie i o "niszczeniu Warszawy", ale warszawski poseł PiS zwrócił uwagę na pewien istotny szczegół. Postanowił skierować do biura prezydenta Warszawy oficjalne zapytanie.

Rafał Trzaskowski
fot. Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

- To była trudna decyzja. Jestem związany z Warszawą od dziecka. Tutaj się urodziłem i tutaj się wychowałem - mówił Rafał Trzaskowski w nagraniu opublikowanym w piątek wieczorem na Facebooku. Prezydent Warszawy tłumaczył mieszkańcom stolicy, dlaczego zdecydował się wziąć udział w wyborach na prezydenta RP.

Trzaskowski twierdził, że "PiS nie znosi samorządów", a on startuje na prezydenta dlatego, by "Warszawy, innych miast, miasteczek i wsi" bronić.

Zaznaczył, że będzie prezydentem stolicy aż do momentu wygrania wyborów prezydenckich. Później na trzy miesiące może być wprowadzony komisarz, ale - jak powiedział Trzaskowski - "w trzy miesiące nie pozwolimy PiS-owi zniszczyć Warszawy".

- Będzie PiS musiał ze mną rozmawiać jako z prezydentem Rzeczypospolitej 

- dodał.

Na końcu krótkiego wystąpienia kandydata na prezydenta pojawił się jednak znak promujący Warszawę. Wykorzystanie miejskiego logotypu zauważył m.in. poseł z Warszawy, Paweł Lisiecki, który postanowił skierować na biurko prezydenta stolicy zapytanie.

Poseł PiS zaznaczył, że użycie znaku wymaga zgody Biura Marketingu Miasta. 

"Czy ten materiał był finansowany ze środków m.st. Warszawy?"

- pyta Lisiecki.

- Jest jednomyślna rekomendacja zarządu krajowego PO dla Rafała Trzaskowskiego, jako kandydata na prezydenta RP - poinformował dzisiaj przewodniczący PO Borys Budka. Poparcia Trzaskowskiemu udzielili też liderzy wszystkich ugrupowań KO - Nowoczesnej, Inicjatywy Polskiej i Zielonych.

 

 


Źródło: niezalezna.pl, Twitter, PAP

#wybory prezydenckie #Warszawa #Paweł Lisiecki #Rafał Trzaskowski

rn
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo