117 tys. przedsiębiorstw otrzymało wsparcie finansowe z Tarczy Finansowej - poinformował w piątek prezes PFR Paweł Borys. Dodał, że na ich rachunki wpłynęły ponad 24 mld zł; są to mikro-, małe i średnie firmy; a Tarcza Finansowa chroni w tych przedsiębiorstwach ponad 1 mln 200 tys. miejsc pracy.

"Dzisiaj upływa 15. dzień, kiedy została wprowadzona Tarcza Finansowa. I to wsparcie finansowe, służące przeciwdziałaniu skutkom koronawirusa, otrzymało już 117 tys. przedsiębiorstw. Na ich rachunki wpłynęło ponad 24 mld zł. Co ważne, są to mikro-, małe i średnie firmy. Mikrofirm jest 90 tys., 27 tys. to są małe i średnie przedsiębiorstwa"

- powiedział Borys, który wspólnie z premierem Mateuszem Morawieckim wizytował zakład produkcyjny "Flis" w Radziejowicach.

Szef PFR zapewnił, że ta pomoc udzielana jest bardzo szybko, "w ciągu 24-48 godzin środki są na rachunkach przedsiębiorców."

"Bardzo istotnym celem programu jest ochrona miejsc pracy. Na ten moment Tarcza Finansowa chroni już ponad 1 mln 200 tys. miejsc pracy w tych firmach, które otrzymały subwencje finansowe" - powiedział.

Jak dodał, "chcemy, aby każda firma, która odczuwa silnie skutki tego kryzysu, mogła z tego wsparcia skorzystać, żeby do tych zwolnień nie dochodziło, żebyśmy mogli wspólnie przez ten kryzys przejść bezpiecznie".Artykuł pochodzi ze strony filarybiznesu.pl