Warto posłuchać ministra Abramowicza!

  

Rzecznik małych i średnich przedsiębiorców postuluje całkowite odmrożenie gospodarki od 1 lipca. Jego apele poparte są opiniami Rady Przedsiębiorców, skupiającej ponad 200 organizacji zrzeszających polskie firmy. Warto zatem brać jego głos pod uwagę.

Adam Abramowicz postawił na formułę dyskusji, stanowisko w Radzie Przedsiębiorców wypracowywane są na konferencjach odbywających się poprzez internet. Minister organizuje także spotkania online z ważnymi urzędnikami i osobistościami odpowiedzialnymi za wdrażanie kolejnych etapów tarczy antykryzysowej. Właśnie dzięki jego wysiłkom odbywać się może poważna debata na temat ekonomicznych skutków pandemii koronawirusa. 

To ewidentna przeciwwaga dla ulicznych burd z jakimi mieliśmy do czynienia przed kilkoma dniami. Tzw. protest w obronie przedsiębiorców, którego organizatorem był kandydat na prezydenta Paweł Tanajnjo zakończył się gorszącymi scenami, by wymienić tu choćby szarpanie się z policją. Jak zaś zauważył Michał Rachoń, znaczna część manifestantów z przedsiębiorczością nie ma nic wspólnego. 

Tymczasem Biuro Rzecznika MŚP konsultuje swoje postulaty z tymi, którzy faktycznie prowadzą działalność gospodarczą i obecnie mierzą się z wyzwaniem jakim jest dla nich lock-down. To merytoryczne propozycje, w które warto się wsłuchać i wziąć pod uwagę. Nie ma tam politycznego zacietrzewienia ani bicia piany dla bicia piany. Są za to konkrety.

Jestem przekonany, że rola ministra Abramowicza w konsultacjach dotyczących odmrażania gospodarki będzie rosła, a jego głos będzie brany pod uwagę. To przy rzeczniku MŚP jest forum, na którym prawdziwi przedsiębiorcy mogą wyrazić swoje zdanie. Dobrze, że jest taka przestrzeń. 
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts