Z OSTATNIEJ CHWILI

Prezes NBP: nic nie upoważnia nas do myślenia o inflacji na poziomie dwudziestu iluś procent, którą niektórzy straszą • • • Glapiński: "Dalsze podwyższanie stóp mroziłoby gospodarkę, bez efektu na inflację - takie jest ustalanie z wczoraj. Ale w listopadzie z nową projekcją możemy podjąć inną decyzję" • • • Prezes NBP: mam nadzieję, że pierwsza obniżka stóp będzie możliwa pod koniec przyszłego roku • • •

Jak rząd radzi sobie w walce z pandemią? J. Kaczyński: Łatwo to sprawdzić przy pomocy liczb

Zarówno w walce z koronawirusem, jak i w przeciwdziałaniu kryzysowi gospodarczemu, wyglądamy bardzo dobrze we wszystkich ocenach międzynarodowych - podkreślił w rozmowie z Katarzyną Gójską lider PiS Jarosław Kaczyński.

Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

W kontekście kampanii wyborczej Kaczyński podczas rozmowy w Programie Pierwszym Polskiego Radia był pytany o niedawne wypowiedzi europosła PO Bartosza Arłukowicza dotyczące wyjścia obywateli na ulice.

Sądzę, że to jest kwestia po prostu emocji pana Arłukowicza, marzenie o Majdanie jest od paru lat ściśle związane z tą formacją. Ale Majdan to - po pierwsze - zjawisko charakterystyczne dla Ukrainy i związane bardzo mocno z tamtejszą tradycją; po drugie - Majdan na Ukrainie miał powody bardzo konkretne, bolesne i odnoszące się do różnych dziedzin życia. Dzisiaj takich powodów w Polsce nie ma, wręcz przeciwnie.
- odpowiedział szef PiS.

Jak podkreślił, w Polsce się bardzo wyraźnie poprawiło z punktu widzenia wielu milionów obywateli.

Po drugie jeśli chodzi o walkę z tymi zagrożeniami, które dzisiaj mają charakter światowy - mówię o koronawirusie, a także przeciwdziałanie kryzysowi gospodarczemu - to naprawdę we wszystkich ocenach międzynarodowych wyglądamy bardzo dobrze.
- stwierdził Jarosław Kaczyński.

Jak dodał, jeśli chodzi o koronawirusa, łatwo to sprawdzić przy pomocy liczb.

Jeśli chodzi o te inne kwestie, to tutaj może liczby mniej przemawiają do ludzi, ale spadek PKB, spadek produkcji, wzrost bezrobocia - przynajmniej jak na razie - jest naprawdę niewysoki, w porównaniu z tym co dzieje się w innych krajach. Każdy kto myśli, kto podejmuje decyzje myśląc, a nie kierując się tylko ostrymi, negatywnymi emocjami będzie to brał pod uwagę.
- stwierdził Jarosław Kaczyński.

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP, Sygnały Dnia

#Jarosław Kaczyński #koronawirus #totalna opozycja

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo