J. Kaczyński ostro o totalnej opozycji: Ich działania są destrukcyjne. Nie biorą pod uwagę interesu Polski

Jarosław Kaczyński w rozmowie z Katarzyną Gójską na antenie Radiowej Jedynki skomentował działania podejmowane przez opozycję w kontekście wyborów prezydenckich. „Zmiana modus operandi jest poza granicami możliwości intelektualnych i emocjonalnych opozycji” - ocenił w prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.

Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

Kaczyński był pytany w Programie 1 Polskiego Radia o działania opozycji, która - jak powiedziano w audycji - „była radykalnie przeciw wyborom prezydenckim”, wykorzystała Senat, aby je „storpedować”, a obecnie zarzuca rządowi, że ten nie zorganizował wyborów i ośmieszył Polskę na arenie międzynarodowej.

Prezes PiS ocenił, że to „nic nowego”.

To wszystko mieści się w tym pojęciu opozycji totalnej, tzn. takiej, która odrzuca wszelkie zasady, zupełnie nie bierze pod uwagę interesu Polski jako całości, tylko po prostu walczy o wsparcie tej części społeczeństwa, która jest gotowa wierzyć we wszystko, która ma bardzo krótką pamięć, bo tylko ktoś o bardzo krótkiej pamięci może przyjmować na poważnie te ataki, albo ktoś, kto jest bardzo mocno emocjonalnie zaangażowany przeciwko tej obecnej władzy. To nie jest droga, która prowadzi do sukcesu. Przynajmniej dotychczas tak było i mam nadzieję, że dalej tak będzie, ale najwyraźniej zmiana modus operandi jest poza granicami możliwości i intelektualnych, i być może także emocjonalnych, opozycji
- powiedział.

Odnosząc się z kolei do zapowiedzi wiceszefa PO Bartosza Arłukowicza, który kilka dni temu oznajmił, że „jeśli Polacy nie będą mogli wrzucić kartki do urny wyborczej w wyborach bezpiecznych, tajnych, bezpośrednich i przede wszystkim uczciwych, to po prostu wyjdą na ulicę”, Jarosław Kaczyński zwrócił uwagę, że takie marzenia opozycja ma już do wielu lat.
 
Marzenie o wyprowadzeniu ludzi na ulicę i przeprowadzeniu Majdanu w Polsce jest od kilku lat ściśle związane z formacją Bartosza Arłukowicza, szefa sztabu wyborczego Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. Dziś powodów do Majdanu nie ma, wręcz przeciwnie. Obecnie w Polsce bardzo wyraźnie poprawiło się życie wielu milionów Polaków. W walce z koronawirusem, a także w przeciwdziałaniu kryzysowi gospodarczemu, wypadamy bardzo dobrze i widać to we wszystkich ocenach międzynarodowych. Można to sprawdzić za pomocą liczb, a spadek produkcji, PKB czy wzrost bezrobocia wywołany COVID-19 jest niewysoki w porównaniu z innymi krajami.
- mówił Jarosław Kaczyński.
 
Ponadto prezes Prawa i Sprawiedliwości zwrócił uwagę, że opozycja uznaje zasady demokracji jedynie pod warunkiem, że wygrywa wybory. Jarosław Kaczyński podkreśla, że ich działania w związku z organizacją wyborów prezydenckich są destrukcyjne.

W rozmowie przytoczono wcześniejszy cytat Kaczyńskiego, który w opublikowanej w środę rozmowie w "Gazecie Polskiej" mówił, że "opozycja nie uznaje demokracji". Zapytany w tym kontekście, jakie to ma konsekwencje dla obecnej sytuacji Polski w walce z epidemią i jednocześnie organizacji wyborów prezydenckich.

Mieszczą się one w ramach opozycji totalnej, czyli takiej opozycji, która odrzuca wszelkie zasady i zupełnie nie bierze pod uwagę interesu Polski jako całości. To nie jest droga, która prowadzi do sukcesu. To jeden z dowodów na nieuznawanie demokracji, a ona zakłada istnienie wspólnoty, z punktu zaś widzenia opozycji tej wspólnoty nie ma, no chyba, że rządzi opozycja. Oni uważają, że co prawda pewne procedury mogą być przeprowadzone tak jak procedury wyborczy, ale oni muszą wychodzić z tego zwycięsko, a jak tak się nie dzieje, to wówczas demokracji nie ma.
- wyjaśnił Jarosław Kaczyński.
 
W rozmowie z Katarzyną Gójską, Jarosław Kaczyński zwrócił uwagę, że „skutki takiej postawy są negatywne dla działań państwa i jego zdolności do przeciwstawiania się niebezpieczeństwom”.
 
Dotyka to negatywnie świadomości społecznej, demokratycznej, a taką świadomość trzeba nieustannie budować, umacniać, podtrzymywać, zwłaszcza w Polsce, w której przeżyliśmy komunizm. Działania opozycji totalnej temu nie służą i nie widać, aby miało się coś w tej kwestii zmienić. Opozycji chodzi przede wszystkim o wywołanie wrażenia kryzysu
- powiedział Jarosław Kaczyński.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP, Sygnały Dnia

 

#wybory prezydenckie #totalna opozycja #Jarosław Kaczyński

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo