Gronkiewicz-Waltz w serii chaotycznych tweetów. Sugeruje Sikorskiego, bo „jest do tego przygotowany”

Doniesienia o zmianie kandydatury Koalicji Obywatelskiej w wyborach prezydenckich szczególnie zmartwiły byłą prezydent Warszawy Hannę Gronkiewicz-Waltz. Wcześniej apelowała do swojego środowiska politycznego o „opanowanie się”, po tym przyszedł czas na kolejną serię wpisów. „Nie możemy stracić Warszawawy” (pis. oryg.) - grzmi Gronkiewicz-Waltz, (widocznie w pośpiechu) popełniając przy tym liczne "literówki".

Hanna Gronkiewicz-Waltz / fot. Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

W piątek Małgorzata Kidawa-Błońska zrezygnuje z kandydowania na urząd prezydenta, nowym kandydatem ma być prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski” - wynika z nieoficjalnych informacji Polskiej Agencji Prasowej.

Niedługo po opublikowaniu informacji, Hanna Gronkiewicz-Waltz oceniła taki wariant na Twitterze.

„Opamiętajcie się!”

- napisała, sprawiająca wrażenie spanikowanej była prezydent stolicy.

Po kilku godzinach w kolejnym wpisie odniosła się do sytuacji z 2005 roku, kiedy śp. Lech Kaczyński zrezygnował z funkcji prezydenta Warszawy, na rzecz zostania prezydentem RP.

Najciekawszy jest jednak ostatni z wpisów. Podczas, gdy politycy Koalicji Obywatelskiej -na kanwie nieoficjalnych doniesień- wypowiadają się niezwykle ostrożnie, co do jutrzejszego zarządu krajowego Platformy Obywatelskiej i ewentualnej zmiany kandydatki, Gronkiewicz-Waltz wypala wprost: "nie możemy stracić Warszawawy ani Senatu dlatego naszym kandydatem powinien być Radoslaw Sikorski bo jest do tego prxzygotowany". Tutaj również cytujemy byłą prezydent dosłownie.

 

 Źródło: niezalezna.pl, Twitter

 

#Rafał Trzaskowski #Hanna Gronkiewicz-Waltz

am
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo