Małgorzata Golińska pozostanie wiceministrem. Ale w resorcie środowiska

Małgorzata Golińska, która w resorcie klimatu pełniła funkcję wiceministra, będzie teraz wiceszefową Ministerstwa Środowiska - podał rzecznik resortu Michał Gzowski. Golińska ma się nadal zajmować gospodarką leśną.  Gzowski przekazał, że dziś premier Mateusz Morawiecki powołał Golińską na sekretarza stanu w resorcie środowiska. Dodał, że tak jak poprzednio, będzie ona odpowiadać za gospodarkę leśną.

Zdjęcie ilustracyjne
Maciej Luczniewski/Gazeta Polska

Rzecznik resortu klimatu Aleksander Brzózka poinformował z kolei, że dziś Golińska została odwołana z kierownictwa resortu klimatu. Zmiana miejsca pracy przez Golińską ma związek z podziałem na Ministerstwo Klimatu i Ministerstwo Środowiska oraz wynikającym z tego nowym podziałem kompetencji.

Ministerstwo Klimatu zarządza m.in. działem "klimat". Zajmuje się również sprawami energetycznymi, w tym odnawialnymi źródłami energii. Resort środowiska natomiast odpowiada za gospodarkę leśną (podlegają pod niego Lasy Państwowe) czy myślistwo.

Golińska urodziła się w 1980 roku w Szczecinku. Jest absolwentką Wydziału Leśnego Akademii Rolniczej w Poznaniu. Ukończyła także studia podyplomowe "Integracja europejska-agrobiznes i obszary wiejskie" na tej samej uczelni.

Od początku kariery zawodowej związana z Nadleśnictwem Szczecinek, w którym pracowała jako podleśniczy. Pełniła też obowiązki leśniczego szkółkarza oraz odpowiadała za sprawy związane z nasiennictwem leśnym. W 2011 roku została powołana na stanowisko leśniczego.

W latach 2010-2015 była radną Szczecinka. W Sejmie zasiada od 2015 roku. Od 2018 do 2019 roku była sekretarzem stanu w Ministerstwie Środowiska, zaś w latach 2019-2020 sekretarzem stanu w Ministerstwie Klimatu.

 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Małgorzata Golińska #Ministerstwo Środowiska

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo