Według nieoficjalnych informacji Polskiej Agencji Prasowej, Kidawa-Błońska ma jutro zrezygnować ze startu w wyborach prezydenckich, a nowym kandydatem PO ma być prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

- Jak można wystawiać najpierw kandydaturę, a teraz nie przyznawać się w ogóle do niej? W PO trudno znaleźć człowieka, który by powiedział, że głosował na Małgorzatę Kidawę-Błońską

 - powiedział Czarnek na konferencji prasowej pytany o doniesienia dotyczące Kidawy-Błońskiej.

- To jest żenujący spektakl, kiedy PO tuż przed wyborami nie wie jeszcze, kto jest ich kandydatem, a dotychczasową kandydatkę, którą promowali, zostawiają na placu boju

 - dodał.

Z kolei wicemarszałek Senatu Marek Pęk (PiS) pytany, czy opozycja, która ma większość w Senacie, celowo opóźnia prace nad ustawą o wyborach prezydenckich 2020 roku, żeby przygotować nową kandydaturę, odparł, że taki scenariusz byłby "szkodliwy dla państwa". "O tym powinna decydować odpowiedzialność za państwo, merytoryczne względy, a nie tego typu okoliczności" - powiedział Pęk.

Dodał, że PiS nie zajmuje się kandydatami opozycyjnymi, a skupia się na wsparciu ubiegającego się o reelekcję Andrzeja Dudy.

- Myślę, że spokojnie można powiedzieć, że pan prezydent Andrzej Duda jest zdecydowanym faworytem tych wyborów

 - ocenił Pęk.