Piosenki o miłości z teatru Siemaszkowej

Znane utwory o miłości, największe szlagiery z filmów i teatru złożą się na koncert piosenki aktorskiej „Nie całuj mnie pierwsza”, którym Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie uczci w sobotę Dzień Teatru Publicznego. Wydarzenie będzie transmitowane online.

ben kerckx

Jak przekazała sekretarz literacka Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie Monika Midura koncert piosenek o miłości to element akcji rzeszowskiego teatru #RZETEATR NATENCZAS/online. Wystąpią w nim: Michał Chołka, Mateusz Mikoś i Robert Żurek.

Koncert "Nie całuj mnie pierwsza" święcił tryumfy podczas 26. Rzeszowskich Spotkań Karnawałowych. Błyskawicznie wyprzedane bilety, dużo śmiechu i wzruszeń, wiele pytań o możliwość przeżycia tego jeszcze raz, sprawiły, że tegoroczny Dzień Teatru Publicznego postanowiliśmy oddać we władanie "trzem tenorom" 

– zaznaczyła Midura.

Podczas koncertu będzie można usłyszeć m.in. popularne przeboje, takie jak: „Ach te baby”, „Bella, bella donna”, „Umówiłem się z nią na dziewiątą”. Będą też mniej znane piosenki z przedstawień rzeszowskiej sceny m.in. z „Ermidy albo Królewny pasterskiej” w reż. Jana Nowary.

„Aktorzy dadzą popis swoich wokalnych i aktorskich umiejętności. Najpiękniejsze piosenki o miłości, jakie przez lata można było usłyszeć w rzeszowskim teatrze z ust męskich bohaterów, wybrzmią ponownie – tym razem z pustej, stęsknionej aktorów i publiczności dużej sceny”

– powiedziała Midura.

Wykonawcom akompaniować będzie pianista Tomasz Jachym, a w roli narratora wystąpi Marek Kępiński.

Transmisję koncertu będzie można obejrzeć w sobotę o godz. 20 na FB i YouTube rzeszowskiego teatru.

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

mz
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo