Specjalny list Benedykta XVI z okazji 100. rocznicy urodzin Jana Pawła II

Już jutro, 15 maja, w Pałacu Arcybiskupów Krakowskich przy ul. Franciszkańskiej 3 zaprezentowany zostanie specjalny list, który z okazji 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II napisał papież-senior, Benedykt XVI. "W Janie Pawle II moc i dobroć Boga ukazały się nam wszystkim" - czytamy w udostępnionym przez Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej krótkim fragmencie listu.

Benedykt XVI
fot. Krzysztof Sitkowski/Gazeta Polska

Wierni na całym świecie przygotowują się do celebrowania 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II. Papież Franciszek o godz. 7.00 odprawi mszę św. przy grobie Karola Wojtyły, a wieczorem wygłosi specjalne orędzie skierowane do Polaków.

Z okazji 100. rocznicy urodzin papieża-Polaka, specjalny list napisał papież-senior, Benedykt XVI.

„W Janie Pawle II moc i dobroć Boga ukazały się nam wszystkim. W godzinie, w której Kościół na nowo cierpi z powodu naporu zła, jest on dla nas znakiem nadziei i ufności”

– czytamy w krótkim fragmencie listu udostępnionym na stronach Archidiecezji Krakowskiej.

Benedykt XVI przygotował list na prośbę kard. Stanisława Dziwisza, osobistego sekretarza Jana Pawła II.

Cały list kard. Josepha Ratzingera zostanie zaprezentowany w piątek, 15 maja, o godz. 11.00 w Pałacu Arcybiskupów Krakowskich przy ul. Franciszkańskiej 3. Jak podaje Biuro Prasowe krakowskiej kurii, w prezentacji udział wezmą  abp Marek Jędraszewski, kard. Stanisław Dziwisz – wieloletni osobisty sekretarz św. Jana Pawła II oraz o. prof. Jarosław Kupczak OP – dyrektor Ośrodka Badań nad Myślą Jana Pawła II Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.

Wydarzenie będzie transmitowane na kanale YouTube Archidiecezji Krakowskiej. W formie drukowanej dokument został przygotowany przez archidiecezjalne Wydawnictwo św. Stanisława BM.

 

Źródło: diecezja.pl, niezalezna.pl

#kard. Stanisław Dziwisz #św. Jan Paweł II #Benedykt XVI #100. rocznica urodzin Karola Wojtyły #Jan Paweł II

Michał Dzierżak
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo