Ech, ta transparentność…

  

Instytucje państwowe czy uczelnie wyższe coraz mniej chętnie dzielą się informacjami, które z zasady powinny być publiczne. Przekonałem się o tym, zbierając materiały do książki o kulisach dostaw ropy do polskich rafinerii. Zwróciłem się do Uniwersytetu Jagiellońskiego o informacje o okresie studiów oraz tytule prac magisterskich Marka Dochnala i Jolanty Kramarz.

Oboje na początku lat 90. stworzyli firmę Proxy, która w wątpliwych okolicznościach zarobiła krocie na doradztwie restrukturyzacyjnym m.in. sektora zbrojeniowego. Sam Dochnal był też zaangażowany w handel ropą przy okazji działalności Chemico i współpracy z Siergiejem Gawriłowem (wydalonym z Polski za szpiegostwo). UJ odmówił udzielenia odpowiedzi, twierdząc, że dane, o które pytam, nie są informacją publiczną. I jak to się ma do transparentności?

 


Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts