Choć Pattinson ma na swoim koncie przyzwoite role w filmach takich jak "Król", czy "Woda dla słoni", to najbardziej znany jest z sagi "Zmierzch". Początkowo właśnie przez pryzmat tej roli widzowie ocenili, że może sobie on nie poradzić z wcieleniem się w słynnego człowieka-nietoperza.

Wielu z nich zmieniło zdanie, gdy w sieci ukazało się pierwsze ujęcie Pattinsona w stroju Batmana.

Sam Pattinson długo się zastanawiał, zanim przyjął rolę w filmie "The Batman". 

W minionych latach nie tylko powstało wiele świetnie stworzonych wersji tej postaci, ale też było wiele znakomicie zagranych ról Batmana. Oglądałem ostatnio kulisy kręcenia filmu "Batman i Robin" i już wtedy George Clooney mówił, że martwi go fakt, iż większość płaszczyzn tej postaci zostało już wykorzystanych. A to był 1996 czy 1997 r. Widzieliśmy więc jego lżejszą wersję, widzieliśmy jak jest sterany przez życie, widzieliśmy jego zwierzęcą naturę. Ułożyło się to w pełną układankę, w której wydawało się, że nie ma już miejsca dla mojego Batmana. Zastanawiałem się, czy nawet jeśli je znajdę, to czy będę w stanie nad tym pracować? 

– wyznał Pattinson w wywiadzie dla GQ.

Dodał, ze ostatecznie udało mu się stworzyć własną wersję Batmana. Na efekty pracy aktora przyjdzie nam jednak jeszcze poczekać, bo epidemia koronawirusa wymusiła wstrzymanie zdjęć do filmu.