FIVB podała terminarz. 2021 rok pod znakiem reprezentacji

W tym roku już nic się nie wydarzy, za to w kolejnym emocji będzie co niemiara. Liga Narodów, igrzyska olimpijskie, a potem jeszcze mistrzostwa Europy, których będziemy współgospodarzami. Dzisiaj ramowy terminarz na sezon 2021 uchwaliła Światowa Federacja Siatkówki.

Przed Vitalem Heynenem wyjątkowo długi i wyczerpujący sezon
PZPS

Wszystko zacznie się w drugiej połowie maja, choć dokładny termin zostanie podany po konsultacjach ze stacjami telewizyjnymi. Wtedy rozpocznie się Liga Narodów. Gospodarzami finałów będą kraje, które miały zaprosić najlepszych w 2020 roku – Chiny (kobiety), Włochy (mężczyźni). Turniej zakończy się na niespełna miesiąc przed rozpoczęciem igrzysk olimpijskich.

W najważniejszej sportowej imprezie czterolecia Polacy wystąpią w grupie z Iranem, Włochami, Wenezuelą, Japonią i Kanadą. Dla Biało-Czerwonych gra w Tokio będzie okazją do przełamania klątwy ćwierćfinału. Na tym etapie rozgrywek Polacy kończyli w Atenach, Pekinie, Londynie i Rio de Janeiro.

FIVB poinformowała również, że mistrzostwa poszczególnych kontynentów odbędą się po zakończeniu igrzysk w Tokio. Na ich rozegranie wyznaczono ramy czasowe od 19 sierpnia do 19 września 2021 roku.

Polska będzie współgospodarzem mistrzostw Europy siatkarzy, obok Czech, Estonii i Finlandii. Turniej kobiet ma się odbyć w Serbii, Chorwacji, Bułgarii i Rumunii.

 

Źródło: fivb, własne

#siatkówka #igrzyska olimpisjkie

ko
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo