Skandaliczny komentarz prezesa niemieckiego TK o Polsce. Przyłębska: Jestem zażenowana

Na łamach "Die Zeit" prezes niemieckiego trybunału konstytucyjnego, Andreas Vosskuhle określił polski TK mianem "marionetki" i stwierdził, że "nie jest już poważnym sądem". Na tę krytykę odpowiedziała prezes polskiego trybunału, Julia Przyłębska. - Jestem zażenowana, że osoba pełniąca tak ważną funkcję wypowiada się w taki sposób - mówi.

Andreas Vosskuhle
Von Sandro Halank, Wikimedia Commons, CC-BY-SA 3.0, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=52030145

Szef niemieckiego Federalnego Trybunału Konstytucyjnego Andreas Vosskuhle powiedział w wywiadzie zamieszczonym w "Die Welt", że polski Trybunał Konstytucyjny nie jest już poważnym sądem, lecz "jest marionetką".

Vosskuhle odrzucił również krytykę, jakoby niedawny wyrok FTK miał umocnić rządy Polski i Węgier w dotyczących praworządności sporach z Brukselą.

- Skandaliczna wypowiedź prezesa niemieckiego Trybunału Konstytucyjnego nie mieści się w żadnych kanonach rzetelnej debaty publicznej. Jestem zażenowana, że osoba pełniąca tak ważną funkcję, wypowiada się w taki sposób

- tak wywody niemieckiego prawnika skomentowała Julia Przyłębska, prezes Trybunału Konstytucyjnego w Polsce.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP, finanzen.net

 

#Trybunał Konstytucyjny #Julia Przyłębska #andreas vosskuhle

rn
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo