Co z letnimi wyjazdami dla dzieci i młodzieży? Minister Szumowski odpowiada na nasze pytanie

Zapytaliśmy dziś rząd, czy planowane jest wydanie rekomendacji w kwestii letnich wyjazdów dla dzieci i młodzieży. Podczas konferencji prasowej minister Łukasz Szumowski stwierdził, że "ze strony stricte medycznej potrzebujemy mieć pewność, że parametry epidemiczne spadają".

Łukasz Szumowski, minister zdrowia
screen TVP Info

Zapytaliśmy dziś podczas konferencji prasowej premiera Mateusza Morawieckiego i ministrów Łukasza Szumowskiego i Dariusza Piontkowskiego, czy wobec stopniowego otwierania przedszkoli i szkół rząd planuje ewentualne rekomendacje w kwestii letnich wyjazdów dzieci i młodzieży, a jeśli tak, to kiedy się można spodziewać takich rekomendacji.

Na nasze pytanie odpowiedział szef resortu zdrowia.

- Ze strony stricte medycznej potrzebujemy mieć pewność, że te parametry epidemiczne spadają, że epidemia wygasa, żebyśmy mogli podjąć decyzję o masowych wyjazdach letnich. Myślę, to będzie komunikacja, którą możemy przekazać państwu od tygodnia lub dwóch, jeśli będziemy mieli pewność, że idziemy w tym dobrym kierunku

- powiedział Łukasz Szumowski.

Dziś premier ogłosił wprowadzenie kolejnego etapu poluzowań restrykcji związanych z epidemią koronawirusa. Od 18 maja otwarte będą m.in. zakłady fryzjerskie i kosmetyczne, a także lokale gastronomiczne.

 

 Źródło: niezalezna.pl

 

#III etap znoszenia obostrzeń #stan epidemii #wyjazdy dla dzieci #kolonie #obozy

rn
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo