Mężczyznę zatrzymali policjanci ze specjalnej Sekcji Poszukiwań i Identyfikacji Osób Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu.

Jak poinformował Rafał Jeżak z zespołu prasowego mazowieckiej policji, ma on na swoim koncie nielegalne posiadanie broni, rozboje i porwania. Jest poszukiwany listem gończym przez Sąd Okręgowy w Radomiu.

Z ustaleń policjantów wynikało, że w ostatnim czasie mężczyzna mógł przemieszczać się pociągami, by nie zwracać na siebie uwagi. Kilka dni temu funkcjonariusze ustali, że może przebywać na terenie powiatu kozienickiego (Mazowieckie) i tam właśnie po krótkim pościgu go zatrzymano.

Policjanci znaleźli przy zatrzymanym kilka dokumentów tożsamości, także zagranicznych, a także kilka telefonów komórkowych i narkotyki. "Mężczyzna miał także przy sobie reklamówkę z maszynką do strzyżenia oraz farby do włosów, by móc bardzo szybko zmienić swój wygląd nawet w podróży" - powiedział Jeżak. Policjanci ustalili także, że dbał o to, by nie pokazywać twarzy, dlatego w maseczce chodził jeszcze przed wprowadzeniem obostrzeń epidemiologicznych.

Mężczyzna trafił już do zakładu karnego, gdzie spędzi 8 najbliższych lat.

To kolejne w ostatnich dniach zatrzymanie osoby poszukiwanej listem gończym z policjantów z sekcji poszukiwań mazowieckiej komendy policji. Kilka dni temu funkcjonariusze zatrzymali byłego boksera znanego w radomskim środowisku sportowym, który był poszukiwany listem gończym w związku z rozbojem, którego dokonał w 2012 roku w Radomiu.