Naimski dla "GP": to przełom

Ok. 10 mld m sześc. rosyjskiego gazy rocznie, który kupujemy, zostanie zastąpione dostawami z Morza Północnego i w postaci skroplonego gazu LNG do gazoportu w Świnoujściu - mówi pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski w wywiadzie w "Gazecie Polskiej".

Marcin Pegaz/Gazeta Polska

"Około 10 mld m sześc. rosyjskiego gazy rocznie, który kupujemy w tym historycznym kontrakcie, zostanie zastąpione dostawami z Morza Północnego i w postaci skroplonego gazu LNG do gazoportu w Świnoujściu. Oznacza to, że jedno z ostatnich narzędzi nacisku, możliwych do wykorzystania w polityce Rosji wobec Polski, zostanie usunięte"

- powiedział Naimski w wywiadzie opublikowanym w środowej "Gazecie Polskiej".

Jak mówi, "w tym sensie zrealizowanie strategii różnicowania dostaw gazu dla polskiej gospodarki, dla polskich odbiorców, jest przełomowe".

"Zabrało nam to bardzo dużo czasu. Jest to jednak miarą transformacji naszego kraju: od stanu uzależnienia do stanu suwerenności" - tłumaczy.

Naimski mówi, że Baltic Pipe to "przedsięwzięcie, które w praktyce stanowi realizację strategii bezpieczeństwa energetycznego dla Polski".

Całość wywiadu już w dzisiejszym numerze tygodnika „Gazeta Polska”, który, oprócz tradycyjnej formy, można kupić na stronie www.sklep.GazetaPolska.pl.

Tygodnik Gazeta Polska jest też dostępny w wygodnej prenumeracie cyfrowej. Szczegóły dotyczące prenumeraty w czasie kwarantanny można znaleźć na stronie https://prenumerata.gazetapolska.pl/ oraz pod numerem telefonu 722 111 655.

Gazeta Polska - tygodnik niepodległego Polaka

 

 Źródło: Gazeta Polska

#Piotr  Naimski #LNG #gazoport w Świnoujściu #Rosja

Maciej Pawlak
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo