Jak poinformowała st. sierż. Dominika Kwakszys z Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi, funkcjonariusze drogówki w jednej z miejscowości na terenie gminy Świerzawa zatrzymali do kontroli motorower. Kierowcą okazał się 71-latek, który jechał do sklepu na zakupy.

"Mężczyzna nie miał przy sobie prawa jazdy, a sprawdzenie w policyjnych systemach wykazało, że dokument został mu zatrzymany w przeszłości, w związku z prowadzeniem pojazdu w stanie nietrzeźwości. W konsekwencji sąd zastosował wobec niego zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych"

– powiedziała policjantka, dodając, że ignorując ten zakaz, motorowerzysta popełnił przestępstwo, które zagrożone jest karą do 5 lat więzienia.

Dodatkowo podczas weryfikacji danych osobowych 71-latka okazało się, że przebywa on na obowiązkowej kwarantannie domowej i wyjeżdżając z domu, złamał jej zasady.

Kwakszys dodała, że o dalszym losie mężczyzny zadecyduje sąd. Informacja o opuszczeniu przez niego miejsca zamieszkania zostanie też przekazana do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Złotoryi.