Sejm zajmuje się projektem PiS ws. wyborów

We wtorek Sejm zajmie się w pierwszym czytaniu projektem ustawy autorstwa Prawa i Sprawiedliwości, przewidującej, że głosowanie w wyborach prezydenckich w 2020 r. odbędzie się w lokalach wyborczych, przy jednoczesnej możliwości głosowania korespondencyjnego.

Fot. Łukasz Błasikiewicz / Kancelaria Sejmu

Projekt PiS był punktem spornym w porządku dziennym wtorkowego posiedzenia Sejmu. Za jego wprowadzeniem głosowało 246 posłów, przeciw było 166, wstrzymało się od głosu 46.

Projekt PiS zakłada, że w wyborach prezydenckich 2020 r. głosowanie będzie odbywać się w lokalach wyborczych, ale będzie też możliwość głosowania korespondencyjnego. Uchyla się w nim ustawę mówiącą, że w tegorocznych wyborach głosowanie ma być wyłącznie korespondencyjne.

Zgodnie z projektem klubu PiS kandydaci zarejestrowani przez PKW w wyborach prezydenckich zarządzonych na 10 maja, po ponownym zgłoszeniu zostaną uznani za zarejestrowanych kandydatów w wyborach w kolejnym terminie, a PKW określi wzór karty do głosowania oraz wzór i rozmiar koperty na pakiet wyborczy w głosowaniu korespondencyjnym.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#wybory prezydenckie #wybory korespondencyjne

am
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo