Łukasz Szumowski rekomenduje przeprowadzenie wyborów drogą korespondencyjną

"Uważam, że w czasie epidemii najbezpieczniejszą formą są wybory korespondencyjne, że to jest jedyna forma, którą możemy w czasach epidemii przeprowadzić" – podkreślił minister zdrowia prof. Łukasz Szumowski podczas dzisiejszej konferencji prasowej.

Łukasz Szumowski
Aleksiej Witwicki / Gazeta Polska

Minister zapytany został, czy bierze pod uwagę głosowanie mieszane w wyborach prezydenckich, czyli możliwość oddania głosu zarówno w lokalach, jak drogą korespondencyjną.

Swoje rekomendacje już dałem. Uważam, że w czasie epidemii najbezpieczniejszą formą są wybory korespondencyjne i uważam, że to jest jedyna forma, którą możemy w czasach epidemii przeprowadzić

– podkreślił.

Co do terminu wyborów minister zdrowia zastrzegł, że w tej sprawie się nie wypowie, bo nie jest ekspertem prawa wyborczego.

Wybory prezydenckie, zgodnie z zarządzeniem marszałek Sejmu, miały się odbyć 10 maja. W czwartek Państwowa Komisja Wyborcza poinformowała, że w związku z tym, że obowiązująca regulacja prawna pozbawiła PKW instrumentów koniecznych do wykonywania jej obowiązków, głosowanie w niedzielę nie może się odbyć.

Na tej samej konferencji minister Szumowski zwrócił także uwagę, że Polska jest jednym z krajów w Europie, gdzie przypada najmniej wirusa na milion mieszkańców. Jego zdaniem wynika to z zastosowania odpowiedniego wariantu walki z epidemią.

 

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#stan epidemii #wybory korespondencyjne #wybory prezydenckie #wybory #Łukasz Szumowski

tm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo