Artysta „zaangażowany”

  

W ślad za takimi dziełami, jak film „Polityka” Patryka Vegi czy wiersz Mateusza Damięckiego, podążył Kazik Staszewski, który nie po raz pierwszy zaangażował się politycznie. Tym razem popłynął drogą poprawności politycznej i swoim nowym singlem „wbił szpilę w Jarosława Kaczyńskiego”.

Udaje przy tym artystę antysystemowego, choć trudno dziś bardziej płynąć z prądem, niż atakując PiS. Piosenka promująca najnowszy album muzyka jest komentarzem do wejścia prezesa PiS na Powązki. Zdumiewające, że zajmuje to akurat niewierzącego antyklerykała, który – jak sam deklaruje – cmentarzy nie lubi. Nie po raz pierwszy powtarza się w przestrzeni publicznej scenariusz rosnącego zaangażowania ludzi tzw. kultury w miarę zbliżania się wyborów. Niestety, zarówno dla nich, jak i odbiorców kończy się to zazwyczaj artystyczną i intelektualną katastrofą. „Bądźcie zdrowi, lecz nie śpiewajcie, zabijajcie, lecz nie piszcie wierszy, trujcie, lecz nie tańczcie” – chciałoby się sparafrazować pod ich adresem słowa Petroniusza skierowane do nieudolnego artysty Nerona.

 


Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts